Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok mindig boldogtala...

Miért vagyok mindig boldogtalan a kis hibák miatt?

Figyelt kérdés

Sosem vagyok elégedett azzal, amit teszek vagy amim van, mindig jobbat akarok. Pl. írtunk irodalomból és 4 hibám volt, a barátnőmnek meg csak 2. És bár így is megkaptam rá az 5-öst, mégis hülyének gondolom magam, hogy hogy lehetett pont neki kevesebb hibája, mint nekem???

Utána régebben nagyon rossz tanuló voltam, tavaly javítottam egy csomó tantárgyból, szóval mostmár 4es-5ös tanuló vagyok, de amikor becsúszik egy-egy rosszabb jegy, majdnem elsírom magam.

Miért?

15l


2012. szept. 21. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Pert perfekcionista vagy. Változtass rajta, mert rámegy az életed.
2012. szept. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De hogy változtassak rajta?
2012. szept. 22. 10:11
 3/8 anonim ***** válasza:
2012. szept. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor én is maximalista vagyok? És ez nagyon rossz? :s
2012. szept. 22. 12:51
 5/8 anonim ***** válasza:
A maximalizmus rossz. A sikeres emberek nem maximalisták, csak sokan azt hiszik. Rengeteg könyv van a témában, menj fel az amazon.com-ra és keresgélj szakirodalmat.
2012. szept. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. szept. 22. 16:06
 7/8 anonim válasza:
Maximalizmus rossz? A sikeres emberek nem perfekcionisták? Rég hallottam ennyi marhaságot. Éppen ez az, hogy az igazán sikeres emberek mind perfekcionisták, mert anélkül nem lehet eljutni semmiben a legmagasabb szintre, anélkül hogy emelkednél ki a többi közül? Az összes zseni perfekcionista volt. Persze emellett volt bőven tehetségük is, és nagyon kreatívak voltak, de a perfekcionizmusuk nélkül sehova nem jutottak volna.
2015. máj. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Régi kérdés ahogy látom...


Szóval a maximalizmus egy nagyon hasznos dolog, egy bizonyos határig. De ezt a határt saját magadnak kell megtalálnod.


Viszont ha túlzásba viszed, akkor tönkreteheted vele magad

2016. jún. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!