Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ilyen? Nem tudok...

Miért vagyok ilyen? Nem tudok megváltozni, kicsit félek az emberektől.

Figyelt kérdés

Bocsi a hibákért, telóról vagyok.


Nem szeretek emberek közé menni mert mindig úgy érzem, hogy néznek, rólam beszélnek és rajtam röhögnek. Félek új emberekkel találkozni mert mindig az van bennem, hogy "úristen, mit fognak gondolni". Egyes emberekkel (főleg felnőtt férfiakkal) egész jól kijövök. Mielőtt szólnátok ezek általában apám kollégái, haverjai. Anyámon, apámon, nővéremen kívül egy emberben bízok meg, de nekem ő már olyan mintha testvérem lenne. Az iskolától is folyamatosan félek, nehogy valaki kellemetlen helyzetbe hozzon, nem is értem ez nagyon ritkán fordul elő. Àltalában mindig itthon vagyok mert nem merek emberek közé menni, minden bajom van ha várarlanul ki kell mozdulnom itthonról, pedig sose bánt senki. Sokszor úgy voltam ezzel hogy megváltozok és fogok emberek közé járni de nem merek. Kiskorombn is nagyon szégyenlős és félénk voltam, az oviban csak 1 barátom volt mert csak vele voltam hajlandó szóbaállni, ha ő nem ment oviba akkor én sem. Az óvónők teljesen máshogy bántak velem mint a többiekkel és elnézőbbek is voltak. Kb 3 éves voltam amikor az orvos pszichológushoz küldött valamiért és az azt mondta, hogy lelki megrázkódtatás ért. Pedig a családom normális és senki nem bántott, de úgy tudom hogy a kicsiknél az is sokat számít, hogy hogyan beszélnek velük, milyen hangnemben. Az állatok tárasaságát nagyon szeretem, általában rossz kedvem van, szinte csak velük vagyok boldog. Szerintem ez nem normális dolog, hogy ennyire kerülöm az embereket és túl bizalmatlan vagyok de nem emlékszem semmi olyasmire, hogy bárki bántott volna, akár szóban, akár nem.

Tudom, kamasz vagyok és blabla, de kiskorom óta bennem van ez a félelem vagy nem is tudom mi.

15/L


2012. szept. 21. 16:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez enyhe szociális fóbia, de később még rosszabbodni fog, ha nem segít szakember. A trauma forrásának feltárása a legnehezebb, de komoly önvizsgálattal sikereket lehet elérni. A legtöbb szociális fóbiás ember tisztában van azzal, hogy mi miatt vannak a félelmei, csak nem meri bevallani magának. Muszáj még most kezeltetni ezt, mert később már sokkal súlyosabb gondokat fog okozni a szociális elkülönülés, mind a munkahelyeknél, mind a párkapcsolatokban.
2012. szept. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia! Nekem is ugyanezek a problémáim. Nálam ez az önbizalomhiány miatt alakult ki, mivel túlsúlyos vagyok. Nálad mi a helyzet? Nem vagy önbizalom hiányos? Vagy van valami, ami miatt nem bízol az emberekben? Esetleg kiskorodban nem voltál sokat emberek közelében, ezért nem érzed jól magad körülöttük? Ezt csak is te tudhatod, de legalább annyit tudok segíteni, hogy elmondhatom: nem vagy egyedül ezen a téren :)

16/L

2012. szept. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!