Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért félek ennyire az emberek...

Miért félek ennyire az emberektől? Hogyan tudnék megváltozni?

Figyelt kérdés
Az iskolás éveim mind katasztrófálisak voltak,amikor mentem első osztályba elköltöztünk egy faluba ahol senkit nem ismertem és a gyerekek piszkáltak hogy én nem vagyok közéjük való stb. Nem volt egy barátom se,elmentem középiskolába ahol az általános iskolában ért sérelmeim miatt nem igazán tudtam beilleszkedni. Észrevették a többiek hogy visszahúzódó vagyok és ott is elkezdtek piszkálni így aztán alig beszélgettem,12.-ben lett egy barátnőm de neki se én voltam a legjobb barátnője. Középiskolában még az osztályfőnököm is folyton cseszegetett ahelyett hogy bátorított volna inkább piszkálódott hogy hogy lehetek ilyen meg nem is itt lenne a helyem hanem kisegítőiskolában (pedig 4-estanuló voltam).Gyűlölöm hogy ilyen vagyok,nagyon szeretnék megváltozni. Elhatároztam hogy teljesen más leszek és új életet kezdek a főiskolán de nem megy olyan könnyen mint gondoltam. Tegnap voltam beiratkozni de valahogy nem volt bennem annyi bátorság hogy megszólítsak bárkit is. Erre rásegített az is hogy előttem állt két csaj és a jóval előttük álló embereket kibeszélték hogy milyen ruhájuk,hajuk stb. van. Tudom,csak elhatározás kérdése és rajtam múlik hogy megváltoztassam az életem. Facebookon megismertem 2 leendő szaktársamat,velük egész jól elbeszélgettem msn-en,de félek hogy hétfőn személyesen nem fog ilyen jól menni. Szerintetek hogyan lehetnék bátrabb hogy végre kitörhessek az eddigi életemből? Eddig az osztálytársaim mind lenéztem és ahol csak tudtak megaláztak,piszkáltak úgy érezem az emberek tettek ilyenné amilyen most vagyok.
2011. szept. 2. 13:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2011. szept. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Mikor olvastam a kérdésed arra gondoltam, hogy vajon miért nem tettem fel ezt hamarabb. Ha valaki járt már hasonló cipőben és sikerült kiláballni, az írja le, hogy hogy..

2011. szept. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Ha más nem, akkor kérj segítséget pszihiátertől :/
2011. szept. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Lényegében autistává lettél nevelve. Ehhez általában nem túl támogató szülők is társulnak, szóval nem könnyű dolog. Főleg, hogy 20 éves kora előtt alakul ki lényegében az ember "személyisége". Ha szerencséd van, egyszer csak jön egy olyan nyitottabb ember, aki kirángat majd ebből az állapotból. Még csak pszichomókusnak sem kell lennie. De egyedül nem fog menni. Csak úgy ripsz-ropsz.
2011. szept. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon sok ilyen ember van, én is közéjük tartozom.

Lehet, hogy valakinek sikerült ebből kilábalnia, és újra bízni az emberekben, nekem nem.

Nem szeretem az embereket, mert túl jól ismerem őket. Amit a két lánynál tapasztaltál, az szinte általánosnak mondható. Az emberek imádják kibeszélni és bántani a másikat a háta mögött, és kedélyesen elcsevegni vele 2 perccel később. A munkahelyemen is ez megy, de az iskolában is ezek mentek, és mivel ennek nem voltam része, nagyszerűen megfigyelhettem mindezt.

Ma már nem úgy nézem az embereket, akikkel kapcsolatot kell keresnem, hanem úgy, mint akikkel csak együtt kell élnem, és ennyi. Sosem adok ki semmit magamról idegeneknek(vagyis bárkinek, aki nem a legközelebbi családom), mert nem kívánom az elmondottakat másoktól, más formában visszahallani. Megtanultam azt is, hogy ahhoz, hogy az emberek szeressenek, állandóan jót kell tenni velük, de ahhoz, hogy utáljanak, nem kell csinálni semmit. És néha még akkor is utálnak, ha jót teszel velük, tehát annyit kell tenni a másikért, amennyit ő tesz veled, vagy amennyit a munkaköröd előír.

Tudom, hogy az én módszerem nem megoldás, csak tüneti kezelés, de képtelen vagyok nyitni olyanok felé, akikről pontosan tudom, hogy milyen a jellemük.

Ha te úgy érzed, hogy a szaktársaid jó fejek, akkor nem kell gondot csinálni az egészből, ha alkalom adódik, akkor majd ők megszólítanak.

2011. szept. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kell neked egy erősebb jellemű barátnő. Ő ki tudna rázni téged ebből az állapotból.


Tudom, mert én is voltam hasonló cipőben, bár én még a gimi első éveiben helyrerázódtam. Amikor odakerültem a gimibe, persze a legbénább lánnyal kezdtem barátkozni (örültem, hogy valaki egyáltalán szóbaáll velem). Aztán rájöttem, hogy az ő világlátása tejesen más, ő nem jár közösségbe, nekem meg hiányzott a "nagyobb világi" élet.


Összebarátkoztam az osztály egyik legvagányabb csajszijával, akivel, és akinek a baráti társaságával elkezdtem járni buliba. Mondanom sem kell, borzasztóan izgultam, főleg a fiúk társaságában, mert nem volt szinte semmi önbizalmam.

Ez az egész egy folyamat: annál a pontnál állsz meg, ahol akarsz, nem kell a környék legnagyobb "partiarc"-ává válnod. A főiskolát már minden gond nélkül kezdtem meg, mertem beszélgetést kezdeményezni.


Van pár tippem, ami segíthet:

-járj felemelt fejjel, és előre nézz.

-ha valakivel beszélsz, vedd fel a szemkontaktust egész nyugodtan, nem kell félni.

-MINDIG állj ki az igazadért.


Gondolj bele, kik voltak az osztályod vezető egyéniségei? Azok, akik felvállalták a véleményüket még akkor is, ha volt olyan, aki mást gondolt.

Ha van véleményed, akkor észre fognak venni. Persze a választásod/döntésed meg is kell indokolni, érvekkel alátámasztani, akkor lehetsz hiteles.


És ha a tanár kérdez valamit a szemináriumon, és te tudod a választ, hát tedd fel a kezed. Ezt a lépést csak egyszer kell megtenned, hidd el, sokkal jobban felbátorodsz utána, főleg akkor, ha a tanár is megerősít a dicséretével. Nehéz, de nem szabad félni.


Ja :) még valami: tiszteld magad és a véleményed annyira, hogy felvállalod!

Egy beiratkozáson meg amúgy is olyan sok mindenről lehet beszélni, beszélgetést kezdeményezni! Az is jót tenne neked egyébként, ha koleszos lennél.

2011. szept. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, bocsi, tudom már így is hosszú, csak annyit még hozzáfűznék, hogy a barátokat (sem) szabad állandóan a problémáinkkal traktálni.


Egy idő után terhes számukra, van nekik is gondjuk, még ha nem is mondják ki.

És ne negatív gondolatokkal kezdd a beszélgetést, hanem pozitívval. Egy beiratkozásnál még nem ismer senki senkit, tehát nincsenek klikkek, ahova be kéne férkőzni.

2011. szept. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Plusz szerintem ilyen apróságok, hogy:

- gólyatábor/bál

- kollégiumi bulik.


Bár én személy szerint az összes ilyet kihagytam. Nem is ismerek senkit. :D

2011. szept. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget,főleg neked utolsó hozzászóló (14:19-es),nagyon sokat segítettél!:) Én is úgy érzem hogy ha valaki lenne mellettem akkor könnyebb lenne és csak egyszer kellene bátorságot gyűjtenem ahhoz hogy valaki megszólítsak mert akkor látnám hogy "nem esz meg" és semmi hasonló szóval később azt hiszem ez menne magától.

Azt nem mondanám hogy "autistává" lettem nevelve,a szüleim kiálltak mellettem,bátorítottak hogy sz*rjam le a többieket meg az osztályfőnökömet de nekem nem ment ez olyan könnyen. 11,12-ben már kiismertem az osztályt hogy ki milyen és néhány emberrel egész jól elbeszélgettem de olyan közeli kapcsolatba nem kerültem velük hogy eljárjunk bulizni és néha összejárjunk. A szóbeli érettségi előtt az osztály "menő" embereivel még cigizni is kimentem,igaz én nem cigiztem csak beszélgettünk. Miután megkaptam az érettségit az egyik évfolyamtársam elhívott randizni,vele is elmentem,a randin folyamatosan beszélgettünk de aztán nem lett belőle semmi mert nem éreztem iránta a barátságnál többet,igaz ő szeretett volna velem járni. Úgy érzem folyamatosan fejlődtem,míg általános iskolában teljesen egyedül voltam középiskola végére már lett néhány ismerősöm és nem voltam olyan egyedül,kicsit megnyíltam az emberek felé,de most azt szeretném ha végre normális,átlagos ember lehetnék.

Kollégiumba nem megyek de a gólyabálra szeretnék elmenni:)

2011. szept. 2. 15:17
 10/16 A kérdező kommentje:
Én is úgy vagyok vele hogy szeretnék "nagyobb világi életet",mert eddig semmi ilyenben nem volt részem. Idén nyáron is csak a családommal voltam,ha elmentem itthonról akkor csak velük.
2011. szept. 2. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!