Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek sokat fejlődnék...

Szerintetek sokat fejlődnék így szellemileg?

Figyelt kérdés
Ha tanulás utáni szabadidőmben könyvet olvasnék(amit nagyon szeretek meg szoktam is, meg interneten olvasgatnék hasznos dolgokat amikből tanulhatok. Ezt is szoktam amúgy, csak most annyi változatossággal, hogy mindennap.Szerintetek sokat fejlődnék így szellemileg? s mennyi idő alatt lenne változás ha igen? 17L
2012. szept. 22. 21:05
 1/7 anonim válasza:
Szia, szerintem nagyon jó dolog már néhány hónap alatt, persze nem mindegy mit olvasol, ha Fejős Éva meg Nora Roberts limonádékat akkor inkább visszafele fogsz fejlődni, olvass olyan szépirodalmat, aminek van mondanivalója, ez lehet kortárs is,én imádom Tolkient, a diplomamunkám is az ő munkásságáról írtam. Meg jók az ismeretterjesztő könyvek, tudományos folyóiratok, Geo, Nat ional Geographic, de persze az ilyeneket megfelelő kitikával, ugyanis elég sok dolog van,amiben a tudósok sem értenek egyet, érdemes több álláspontot is megvizsgálni. Internettel is óvatosan, sok baromság van. Járj könyvtárba az jó. És ne terheld túl az agyad:) sportolj és járj el szórakozni a barátaiddal :)
2012. szept. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen, szépirodalmat olvasok amúgy.

milyen az ha túlterhelem az agyamat?

akkor ez nem számít annak hogy egész nap csak a gondolkodás?

amúgy nincsenek barátaim.

2012. szept. 22. 22:25
 3/7 anonim ***** válasza:
miert nincsenek barataid?
2012. szept. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
mert nagyon zárkózott vagyok.
2012. szept. 22. 22:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem fogod túlterhelni az agyadat. Ha gondolod, olvass Julien Green-könyveket, több regénye is szól zárkózott, magányos emberekről, lányokról is. (Nem limonádé, hanem rendes szépirodalom.)
2012. szept. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

sok dologtól függ.

például hogy mit tekintesz hasznosnak. lenne egy nagy tudásod valószínűleg, de nem biztos, hogy sokra mennél vele.

a személyiséged fejlődésében nem a szép(szórakoztató)irodalom fog leginkább közrejátszani. szerintem a leghasznosabb, ha emberekkel beszélgetsz és élettörténeteket ismersz meg, vagy világot látsz. legfeljebb dokumentumfilmek/újságok enciklopédialeírások és ehhez hasonlók. a személyes tapasztalatok néha előnyösebbek, ugyanis a másodlagos források szubjektívek. persze a te véleményed is, de annak legalább a forrása tiszta.


másrészt meg én magam is hasonló vagyok természetemből adódóan, viszont a sok érdekesség összegyűjtéséből sok valós hasznom nem származott. igaz ennek az is az oka, hogy vagy a sok tudás, vagy valami más elvette a lelkesedésem. és a morál igen meghatározó dolog az életben, így a szellemi "fejlődés" nem biztos, hogy mindig előnyre vezet.


itt nem mondom azt, hogy szükséges emberekkel is ismerkedned, mert vannak olyan rossz tapasztalatok, amiknél talán még az ábránd is jobb.

de az életben sokkal fontosabb a szorgosság, alkalmazkodni tudás, "utcai törvények" és emberek ismerete, mint azé, hogy hány centis petéket rak a szöcske, és melyik században találták fel a gőzgépet.

a sikerességben sokszor inkább az emberi kapcsolatok, talpraesettség, és nem a tárgyi tudás érvényesül.

2012. szept. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
azok megvannak bennem
2012. szept. 28. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!