Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehetséges gonoszságot,...

Lehetséges gonoszságot, rosszindulatot szeretettel és elfogadással viszonozni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 2. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én közömbösséggel reagálok. ez a legbosszantóbb az ellenségeknek, ha le se szarod őket. a kesztyűt azért nem szoktam felvenni, mert abból végeláthatatlan harc lenne, nekem meg enélkül is van épp elég bajom. szerettel és mosolyogva reagálni meg azért mégiscsak túlzás lenne, én meg nem vagyok se Jézus Krisztus, se Szent Margit.
2009. aug. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha hívő vagy, akkor igen.
2009. aug. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát, én a magukat hívőknek tartó embereknél sem ezt tapasztalom... És bár egy konkrét szituációról jutott eszembe a kérdés, ahol végiggondoltam, hogy a harc és a gyűlölködés nem megoldás, KÉPTELEN vagyok a sok bántásért még szeretni is az illető családtagot.
2009. aug. 3. 10:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Én személy szerint a gonoszságot, bunkóságot(kettő nem összekeverendő) egy bizonyos pontig tűrök, de ha például leszidnak valami olyat, ami nekem fontos, kedves vagy valaki direkt akadályoz és ezáltal sehogy sem tudok előrébb jutni, akkor nagyon bekattan az agyam, de még mindig tudom magam kontrollálni és csak nagyon ritkán ütök, de akkor nagyot. Általános iskolában volt, hogy egy gyerek a hülyeségével nem hagyott dolgozatra felkészülni és az nagyon fontos lett volna, sikerült úgy megütnöm, hogy egy ideig kicsit fulladozott, de nem foglalkoztam vele. Magának kereste a bajt.
2009. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kötelezööööö!!!
2009. aug. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mindenképpen azt mondanám neked hogy beszélgessetek erről négyszemközt. Tekints erre az emberre mint olyasvalakire, akinek még van mit fejlődnie lelkileg. Lehet hogy saját kudarcait vetíti ki rád és másokra is. Lehet (sőt biztosra veszem hogy) te is hibás vagy, mert egy konfliktust két ember közösen idéz elő. A harag soha nem bölcs lépés, egyrészt mert: a támadás mindig egy rejtett védekezés, másrészt pedig az indulat indulatot gerjeszt és ha nem vált valamelyikőtök frekvrenciát, ennek nem lesz vége sose. Vonuljatok el valahova ahol ketten lehettek és beszéljétek át a dolgot, de ne haraggal, hanem objektíven, ésszel. Kérdezd meg tőle hogy mi a baja veled. Ha bunkó viselkedést tanusít, ne foglalkozz vele tovább mert teljesen értelmetlen lesz. Ha ő elutasító, ne erőltesd a dolgot, hagyd magára. A hülye és a buta között annyi a különbség hogy a hülye a viselkedése miatt hülye, de még lehet intelligens, csak a viselkedésén és a hozzáállásán kell változtatnia - a buta viszont unintelligens, éretlen és pont emiatt válhat veszélyessé mert nem tud előre gondolkodni. Ha kerülitek a beszélgetést, kerülni fogjátok egymást és ugyanott fog folytatódni a helyzet mint korábban. Nem haladtok előre, az utálkozás pedig teljesen értelmetlen és hasztalan. Leginkább magadnak ártasz vele a haragoddal. Beszélgessetek. Ha ő erre nem hajlandó, szarj a fejére nagy ívben és ne foglalkozz vele :)Te megtetted a tőled telhető gesztust a helyzet jobbítására amiben ha ő nem partner,hagyni kell hogy legközelebbő nyisson feléd. Egy valamire emlékezz: mindig legyen tartásod, de soha ne válj beképzeltté. Még egy dolog: ne mutasd magad gyengébbnek nála, mert ha ezt látja, füléd fogja helyezni magát és az egoját. Amit meg lehet tenni valakivel, azt meg is teszik vele.
2009. aug. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én hallottam egy olyan megfogalmazást egyszer, ami így szól:

a legjobb bosszú a megbocsátás.

el lehet gondolkozni miért is :)

ha pedig, viszonozod ezeket, akkor te is ugyanolyan vagy...

ha közömbös vagy, akkor az azt jelenti, hogy nem érdekel az az ember, ami szerintem rossz, mert lehetséges, hogy "ő" azt hiszi az a normális, te meg telibe tojod, ami nem szép, és úgy soha nem tudná meg, mi is a helyes út.

tehát véleményem szerint a kérdésre a válasz nem az, hogy "lehetséges", hanem inkább az, hogy kell, és egy idő után el fog tűnni a rosszindulat és gonoszság.

üdv

25/F

2010. márc. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!