Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Teljesen kiakaszt. Mit tanácso...

Teljesen kiakaszt. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Az egyik tanárunk hihetetlenül arrogáns és öntörvényű, az egész osztály kiakasztónak találja a viselkedését. Lassan odáig jutunk, hogy az órákat sem tartja meg rendesen, csak diktál és néha marha hangosan felordít, lecseszi az osztályt. Megszólja, ha valakin nem olyan ruha van, ami neki tetszik, és jelentkezésnél csak azokat veszi figyelembe, akik a kedvencei (általában kipécéz magának 2-3 embert az osztályból; velük puszi-puszi, a többiek meg le vannak szarva). Egyszer-kétszer előfordult már, hogy látványosan jobb jegyet adott azoknak, akiket a legjobban kedvel. Akaratos és hihetetlenül arrogáns is, például ha órán kívül beszélgetünk vele, nagyon oda kell figyelni, mit ejtünk ki a szánkon, mert egy rossz mozdulat és egy jellegtelen mondattal faképnél hagy - utána pedig az óráján szándékosan bunkón viselkedik. Ráadásul, ha valakin látszik, hogy nem tanult, direkt őt kérdezgeti mindenről, és ha az nem tud válaszolni - már pedig ha nem tanult, ez nyilvánvalóan így van - baromi hangosan szinte leüvölti a fejét. Iszonyú éles hangja van, úgyhogy az órák gyakorlatilag ordításból és szidalmazásból állnak. Sokszor minden ok nélkül felemeli a hangját, aztán meg csodálkozik, ha elegünk van belőle. Velem is többször kicseszett. Már nem bírjuk. Mit tegyünk?

2012. szept. 26. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát részvétem:S Próbáljátok meg fel se venni szerintem amikor g.en.yózik, és akkor talán megunja. Jobbat sajnos nem tudok:(
2012. szept. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Beszéljetek az osztályfőnökötökkel, meséljetek el neki mindent pontosan és ő majd vagy beszél vele, vagy esetleg beül pár órára, és talán változtat a k*csög. De az is lehet, hogy még bunkóbb p@r@szt lesz. Ezt végülis az oszt.főnöknek kell tudnia, hisz az ő kollégája, ő ismeri valamennyire. Szerintem ő el tudja dönteni, hogy mit csináljatok. Ha ez se jön össze, akkor lehet, hogy az igazgatóhoz kellene fordulni, ha nagyon túlzásba esik a "kedves" tanár úr/tanárnő (bár én a szövegből valamiért férfire asszociáltam).
2012. szept. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilylen tanárunk, mondjuk mi szakadtunk a röhögéstől minden órán, mindig buli volt! :D
2012. szept. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ilyen*
2012. szept. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nőről van szó.

Kinevetni nem tudjuk, mert akkor úgyis röpdogát írat vagy beárul az ofőnknél, aki szerint minden tanár szent és sérthetetlen. Egyéb tanács?

2012. szept. 27. 18:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon eldurvul a dolog, azt ajánlom, hogy forduljatok igazgatóhoz.Egy egész osztály nem szereti, akkor valószínűleg nem a diák a hibás.Még azt ajánlom, hogy kérdezzetek ki olyan osztályokat, ahol tanít ez a tanár és ha ott is ugyanez a vélemény, akkor említsétek meg, hogy nem csak a ti osztályotokba viselkedik így.Akár szülők segítségét is belevonhatjátok.Szerintem nem bűn, ha szóltok az igazgatónak, nem helyes így tanítani.Egy tanárnak türelmesnek és megértőnek kellene lennie.Ez nem egy szakma igazából, hanem egy hivatás.Nem hinném, hogy komolyan gondolta azt, hogy tanárnak megy. :)
2012. szept. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!