Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha már előre belegondolok...

Ha már előre belegondolok elfog a rosszullét. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először is a tanácsotokat szeretném kérni.

Nemsokára itt a suli, és nagyon félek.

Van egy lány az osztályban, kb mindenkinek beugat, úgy beszél mint vmi cigány, és ha meglát vkit, aki pl tök szép, vagy a ruhája csodás, akkor egyből leku.rvázza, vagy beszól neki. Előfordult már.. nemis egyszer, hogy engem is megalázott. És engem lelkileg nagyon meg lehet bántani. Nagyon nehezen tudom az ilyesmit feldolgozni. Az osztályban már lopott is, igazolásokat is hamisított. Suliban verekedett. Tanároknak beszólt..stb. Nemis értem, hogy mit keres még abban a suliban. Elvileg ez a suli a város legjobb sulija.. erős iskola is. most megyek 11.be, tavaly kaptunk új osztályfőnököt, mert az első terhes lett. Viszont az első ofőnk, már intézkedett, hogy elmenjen ebből a suliból, de a kiscsaj szokásához híven benyalt a tanárnak, és így nem ment el. Úgy veszem észre, hogy a tanárok is félnek tőle. Elég problémás a csaj.. ok nélkül beszól másnak, mert neki ez a jó, így érzi jól magát. Engem is ok nélkül megbánt szavakkal. És ez tök bennem marad.. inkább verjen meg, vagy rugdaljon meg, minthogy szavakkal bántson. Ő van nagyra magával, mert szép a háza, és tele van ezüst, arany ékszerekkel. Közben meg koszos a ruhája, meg ki van szakadva, meg néha úgy kéri kölcsön más cuccát. Jó, mondjuk vannak jó cuccai, amit drágák is. De az csak egy kettő. De még ebből kifolyólag, itt is a többi embert alázza meg, azzal, hogy van aki a turkálóban veszi meg egy két cuccát..mint például én. De mégis jobb, mintha nem kukából szedném ki. Meg az én ruháim tiszták. Meg engem nem két szülő, illetve három tart el, hanem csak egy, az anyukám. Annyira ki vagyok borulva. És az osztályból mindenki őt isteníti már. Mindenkit befolyásol, vagyis sztem csak félnek tőle. Az új ofő, szinte már a kedvence, szóval esélytelen beszélni majd vele, ha kezdeni fogja év elején a hülyeségét. Mondjuk az osztályból van 1-2 lány, akit csesztetett a csaj, az egyiknek gyomoridege volt, és vmi gyógyszereket kellett szednie, mert rosszul lett az idegességtől.. vmi ilyesmi volt. ezt nekem is úgy mesélte.. bár ez a csaj is már nyalt neki, mert félt tőle, és úgy gondolta, ha benyal neki, akkor békén fogja hagyni. De mondjuk engem 100%ra nem bír. Most így előre ennyi. Lehet nem lesz valami összefüggő a szöveg, de most ez jött ki belőlem. Nagyon szeretném kérni a tanácsotokat, hogy mit tegyek, ha iskola elkezdődik. Már a gondolattól rosszul leszek, hogy osztálytársam. És igazából nagyon barátaim sincsenek, és az osztálytársaimmal sem nagyon beszélgetek, mert mindenki csoportokba vannak vergődve.


16/L


2009. aug. 3. 16:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
hát látod, ez van, szokj hozzá, később még több ilyen emberrel kapocsolatba fogsz kerülni !!!
2009. aug. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Bocs. Nem ilyen válaszokat várok..

Ha lehetne idősebbek írjanak, akik normális válaszokat tudnak adni.

2009. aug. 3. 16:11
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Hú hát nem tudom ez ellen mit lehetne tenni.Sajnos azon kívül,hogy próbálod kerülni,nem sokat.Főleg,ha ilyen nyalizós-gazdagszülős típus.Velük szemben a tanárok sem lépnek fel túl könnyen. Próbálj meg kevésbé figyelni rá.Ha szerencséd lesz,ebben az évben talán talál mást,akit szekálhat,vagy legalább rólad leszáll.Amúgy szereted a sulit?Mert ha nem,esetleg szóba jöhet az iskolaváltás...

Sajnálom,hogy nem tudok segíteni,de talán lesz még haszon válaszoló.

2009. aug. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

igen. :( szeretem. meg hát tényleg jó suli. És amit akarok tanulni, abban a suliban van.

Hát igen.. próbálom kerülni.. tavaly is kerültem, de akkor meg az volt, hogy milyen nagyképű vagyok, hogy még szóba se állok vele. És akkor meg azért szekált.

2009. aug. 3. 16:17
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg osztályt váltani és/vagy beszélj az igazgatóval. Igazából az ilyen lányoknak komoly gondjaik vannak magukkal, ha kiszimatolod, hogy konkrétan mi, vissza tudsz vágni. Páldául az lehet a gondja, hogy nem tud teljesíteni a suliban, vagy hogy nincsenek barátai. ( Furán hangzik, de előfordul ilyen magatartás.) Hát kitartást! :(
2009. aug. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
úh, bassz@meg nagyon ideges lettem, a 4.sornál abbahagytam mert hányingerem lett, utálom ezt az országot, sorry és minden jót
2009. aug. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nagyon valószínű,hogy azért viselkedik így a lány,mert otthon valami nagyon nem stimmel nála valami...lehet,hogy a szülei semmibe veszik,és otthon ő maga is kapja a mindennapi megalázásokat.Mivel a dühét a szülein nem meri kiadni,így maradnak az osztálytársai.De ez csak egy elképzelés..Lehet,hogy éppen ellenkezőleg,egy elkényesztett kisliba akinek mindent szabad.Az ilyennel nem tudsz semmit csinálni hacsak azt nem,hogy kiállsz vele szemben..Ez azért rizikós,mert verekedés is lehet belőle(és ugye az senkinek nem kell) vagy mindenki ellened fordul,és akkor már tényleg egyedül maradsz..Én ha a helyedben lennék valahogy kideríteném,hogy mi okozza a lány bunkósságát(ha kell követném,és leskelődnék utána mint egy magánnyomozó)persze úgy,hogy ne vegyen észre,és nem esni túlzásokba..Ha szerencséd van,rá fogsz jönni a viselkedés okára,és ha kötekedne először finoman jelezném neki,hogy tudok a problémájáról,és akár segíthetek is neki..Ha még mindig bunkó akkor felhasználnám ellene...
2009. aug. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Amikor volt ez a lopás dolog, akkor ment vmi nőhöz, aki segített neki egy részben, és az meg elküldte orvoshoz. Bnőmnek azt mondta ez az orvos, mert ez a csaj bnőmet is belerángatta ebbe a dologba, na mind1.. hogy ez a lány egy kis érzékeny kislány, aki csak azt mutatja, hogy kemény. Szóval nem értem. Én nem akarom megtudni, mi a baja, csak hogy hogyan lehetne azt, hogy az ilyen beszólásai, és alázásai után erős legyek, és vegyem semmibe. Csak nekem ez elég nehéz.. nem vagyok lelkileg vmi erős..
2009. aug. 3. 17:18
 9/18 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam diák,elég nagy szám volt a tanárokkal szemben.Az osztálytársaimmal nem mert valamiért mindenkivel jóba voltam...De sok intőt,megrovást kaptam mert vissza feleseltem vagy csak egyszerűen bunkó voltam..De én tudtam,hogy miért viselkedem így.Anyám alkoholista volt,ráadásul a durvább fajtából.(sokszor megvert minden ok nélkül),Ezért a dühömet a felnőtteken adtam ki...lehet,hogy valami hasonló problémája van a lánynak is...
2009. aug. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Az anyukája nagyon aranyos. Viszont a nevelő apja, nem igazán engedékeny. Az igazi apukája meg börtönben volt nem tudom mennyi ideig. Volt olyan is, hogy az anyukájának neki ment, és a nevelő apjától ezért kapott elég rendesen.. abban az időszakban még én is támogattam, és nem is értem hogy miért csinálja ezt ezek után. Pedig valamennyire ismer, hogy mi a gyengém.. de így kb kikészülök tőle idegileg.. ha ebben a tanévben is így folytatja majd.
2009. aug. 3. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!