Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Képes lehet pusztán a zene...

Képes lehet pusztán a zene ennyire megváltoztatni az embert?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje már, hogy elkezdtem rap-et hallgatni és azóta egy másik személy lettem.


Már más szemmel nézek a világra, nem aggódok minden kis problémán, és ezáltal kicsit felelőtlen is lettem.

A szüleim és környezetemnek köszönhetően régen visszahúzódó, félénk gyerek voltam, most azonban önbizalmam jóval magasabb szinten van. Azt lehetne hinni, hogy ez nem rossz, valóban jobban ragadnak a lányok, a társaságban már szinte központi figura lettem, azonban míg régebben az utcai beszólogatások egyáltalán nem érdekeltek, úgymond meghunyászkodtam (annak ellenére, hogy bokszoltam), most már valami miatt nem tűröm el, hogy kis "csicskák" beugassanak, és emiatt már több verekedésem is volt (holott előtte egy sem).

Rossz dolog továbbá, hogy előítéletes lettem és egyfajta lenéző szemléletem lett a legtöbb ember iránt.


Jó viszont, hogy most már közel semmit sem iszok (kocsmákba már nem is járok), hiszen régen pont az önbizalomhiány ellensúlyozásaképp ittam.



Mindez betudható csupán a zene ízlésem megváltozásának? Vagy más is történhetett? Vannak pozitív hatások és negatívak is, de összességében ez vajon milyen irányú jellemfejlődés?


2012. okt. 1. 15:06
 1/3 Antimod ***** válasza:

Szerintem képes lehet, mert bizonyos szinten "áthangolja" az ember lelkét. Szerintem kimutatható összefüggés személyiségtípusok és zenei ízlés között. (Vajon vizsgált ilyen valaki?)

A helyedben azért megpróbálnám leépíteni a negatív tulajdonságaimat, az már jó jel, hogy felismered őket.

2012. okt. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
èn metàl zenèt hallgatok teljesen megvàltoztatott pl hajamat màskèpp viselem tàvolsàgtartòbb vagyok meg te vagyok düh vel haraggal ez mid a zenètöl de ha metàlt hallgatok olyan mintha a legjobb baràtomnak elpanaszolnàm a gondjaim.
2012. okt. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az érdekelne engem is, hogy vizsgált-már valaki ilyet. én is észre veszem magamon,hogy hat így rám a zene. Imádom a youtubeot és azt a sokszínűséget amit magában rejt. :D:D
2012. okt. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!