Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tényleg nem nehéz pályát...

Tényleg nem nehéz pályát módosítani?

Figyelt kérdés

Szerintem ha valaki emberi időben, fiatalon, ahogy ideális és egészséges lenne akar családot és gyerekeket, ahhoz le kell diplomáznia. Utána pedig gyermeknevelés, munka mellett semmi szabadideje nem lesz. És ha pénzt akar, csinálja amit tanult vagy ahhoz hasonlót, ha mégse a hivatása, akkor beleőrül...

A családom szerint szó szerint holtig tanulunk, és nem gond, ha kiderül, hogy amit épp tanulok érettségi után, mégse érdekel, mert elvégzek mást.

Jó, de én nem akarok 30 éves koromig dolgozni és tanulni párhuzamosan. Nem akarok sodródni a pályák között. Inkább a halál, de szó szerint! Lehet, hogy most a sodródás "divat" (családom szerint), de attól még nem ezt tartom ideálisnak. NEM EZ A CÉLOM!


A pályaválasztási tanácsadó előtt is problémás eset voltam. A tesztek kitöltése után végtelen sok beszélgetés következett - amiket aztán abbahagytam, nem mentem többször. S még a végtelen sok beszélgetés után is egyformán javasolt vagy 50 szakot.


Olyan szakon vagyok, aminek lényege két és fél éve olyan szinten NEM érdekelt, hogy az kimondhatatlan. És soha nem is érdekelt régebben.

Mégis úgy érzem, a legkevésbé rossz választás volt, mert a többi még kevésbé érdekel.

Engem majdnem minden érdekel, ami reál dolog, ami tudomány, de egyik se úgy, hogy hivatásom lehetne!!!! Ja, és nehezen tanulok, nehezen értem meg a dolgokat.


2012. okt. 2. 21:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, mert az, hogy elvégzel egy szakot, teljesen mindegy, hogy milyet, egyáltalán nem jelenti, hogy úgyis fogsz majd dolgozni. Nekem három diplomám van és nem sok köze van a munkámnak ahhoz, amit tanultam. Van egy biológus végzettségű ismerősöm, aki most zeneiskolában dolgozik. Ennyit az elvégzett szakokról. Úgyhogy nem ez a divat, egyszerűen ennyi a lehetőség. Szóval lehet, hogy most elvégzel egy matematika szakot, de aztán lehet, hogy egy irodában fogod tologatni a papírokat, számok nuku. Nem azért mert ez érdekel, hanem azért mert muszáj valamiből élni. Amúgy lehet család mellett tanulni, de tényleg nem könnyű. De ha semmi sem érdekel, akkor akármit csinálsz minden csak olyan lesz, hogy ez borzasztó. Ha meg olyat dolgozol, ami nem a hivatásod (rengetegen vagyunk ezzel így), akkor keress egy hobbit. Azt már csak találsz. Azzal ki tudsz kapcsolódni a munkádból, és nem fogsz beleőrülni.
2012. okt. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!