Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet 30 évesen pályát...

Hogy lehet 30 évesen pályát módosítani?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom, hogy valami újba kéne belevágnom.

10 évvel ezelőtt szereztem menedzserasszisztensi képesítést (érettségi utáni felsőfokú OKJ képzés, két nyelvvizsga, stb), mert "titkárnő" akartam lenni.

De azóta eltelt sok idő, most GYES-ről térnék vissza, és azt tapasztalom, hogy asszisztensi munkakörbe CSAK olyat keresnek, akinek felsőfokú szakirányú végzettsége van, és minimum felsőfokú angolja (ebből pont csak alapfokom van), plusz még egy nyelvet.

Arra esélyem sincs, hogy diplomát szerezzek, amikor így is napról napra élünk (nem véletlen, hogy mennék vissza dolgozni kisgyerek mellől,) nyelviskolába megint nem tudok befektetni.

Nem tudom, hogy nulla tőkével mihez tudnék kezdeni. Vállalkozás sem jöhet szóba, mivel garantált jövedelemre lenne szükségem, és pénz még mindig nincs. :S


Több tanfolyamot megnéztem, de persze egyikre se jellemző, hogy megérné a befektetett összeget, szinte semmi esély rá, hogy segítene az elhelyezkedésben.


Beadtam önéletrajzot már pénztáros állásra is, de oda is szakképzett eladót keresnek. Nagyjából itt a gond, hogy ha nem szerezhetek meg minden végzettséget, hogy megpályázhassak egy-egy minimálbéres állást.


Ami nem jöhet szóba, az a három szak, más meg nem nagyon van a környéken.

Pest elég messze van ahhoz, hogy oda be se hívjanak interjúra se, inkább felvesznek valakit helyben, akinek nem kell bérletet fizetni.


Annyira régóta keresek már állást, az anyagi tartalékaink kimerültek, ismerősök se tudnak segíteni.


Az nem vigasztal, hogy bezzeg Nyugaton... ott képesek tanulni, pályát módosítani, átköltözni a kontinens másik végére... stb.

Mivel nem Nyugaton élek, hanem itt, a Balkánon. :(


Ti mit kezdenétek a helyemben? Hogy keresnétek tanfolyamot, állást, vagy mibe kezdenétek bele?


2011. jan. 25. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát én pedig biztos, hogy egyetemre mennék. Ha a párod nem keres baromi sokat, akkor már csak a szociális támogatás (mivel gyereket neveltek) kitesz egy csomó pénzt, plusz ha jól tanulsz, akkor fél év múlva erre még rájön az ösztöndíj is.

És persze utána egy jó diplomával lényegesen könnyebb elhelyezkedni..

2011. jan. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
cáfolnám az elöttem szólót.. a gyakorlat, és a tapasztalat nélkül semmit nem érnek a diplomák..
2011. jan. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Remek...

Egy pro egy kontra.


A diplomával az a gondom, hogy egy igazi polihisztor vagyok, annyi minden érdekel. De nem akarok úgy menni, hogy ahová felvesznek....

Egyéb ötletek?

2011. jan. 25. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!