Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van ez? :$$$ :-///

Miért van ez? :$$$ :-///

Figyelt kérdés

Ha bármi ciki van, vagy ha egyáltalán olyan a téma, vagy ha nem is olyan, de nekem eszembe jut arról egy cikis dolgo, vagy ki kell állni emberek elé, MINDIG vörös vagyok!!! Sokan írták, hogy az elpirulás aranyos, de ez itt nem elpirulás! Az egész fejem vörös, és irtó ciki :$$$$ Mindig! és ez sokszor igen félrevezető lehet...

Könyörgöm valaki segítsen!! Miért van ez? Hogyan segíthetek magamon?? Adjatok tanácsot! Egyébként nem vagyok félénk lány, nem mondanám magam azért olyannak se, aki állandóan a figyelem középpöntjában akar lenni(és van), de azért vannak barátaim, nem egy magamba zárkózott, unalmas, magányos valaki vagyok. Mitől lehet ez? Van valami megoldás?

15/l



2012. okt. 9. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Megoldás: minél többször kell ilyen helyzetben szerepelned, hogy megszokd azt is hogy rád kerül a figyelem, azt is hogy másoknak beszélsz.


Erre más módszer nem is nagyon van, az életből bármilyen példát is veszel, mindig a rutin megszerzése az amitől jól alkalmazod magad egyes szituációkban.

Elkerülni sem lehet, hiába vannak akik az iskolában is elutasítják a szóbeli feleléseket, az érettségit nem lehet megúszni, ahol még nyomás is van rajtad. Utána egyetemen szintén vannak szóbeli vizsgák, ahol még nagyobb a nyomás. Neked pont az iskolás évek azok amik segíthetnek a rutinszerzésben, hiszen először olyan emberek között kell megszólalnod akik 'ismernek és szeretnek'.


A cikis dologgal kapcsolatban nem tudsz mit tenni, a szégyenérzet miatt vagy vörös. Ezt esetleg magadban kell tisztáznod, ha veled történt valami rossz akkor megpróbálni elfogadni vagy feldolgozni, hogy amikor rá gondolsz akkor ne legyen annyira rossz.

A cikis témákkal kapcsolatban nem tudom mik lehetnek, esetleg szemérmes vagy és azért történik. Ez ellen is a tapasztalat segíthet.

2012. okt. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a tanácsot. de amúgy az osztályban mindenki ezek szerint "rutinos előadó", mert soha senkinek nem jelent problémát kiállni az osztály elé, csak nekem :(( azért nem értem, h miért csak én....
2012. okt. 9. 17:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Ennyire általánosítani azért nem lehet. Mindenki máshogy kezeli a stresszes helyzeteket, van olyan is aki belül már nem is érez feszültséget, mégis az arca vörös.
2012. okt. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
sokszor egyébként nekem is ezvan. nem érzek semmi feszültséget, de érzem, h vörös a fejem, kérdezem is magamtól: "na mostmeg miért vagyok vörös?" :$$$$$é
2012. okt. 9. 18:08
 5/6 anonim ***** válasza:
ez mit szeretne jelelenteni? :$? Mert ezt tudom: :S de a dollár jelével nem. Pénzszájú vagy mi?
2012. okt. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem, ez ciki jel :)legalábbis mikor skypeon ezt ütöm be, cikijelet ad ki. aki elpirul:)
2012. okt. 12. 15:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!