Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szerezzek barátokat?

Hogyan szerezzek barátokat?

Figyelt kérdés

Tudom gáz, de valahogy teljesen kifogytam a barátokból... Sajnos sokan hamis barátoknak bizonyultak, másokat pedig más utakra vitt az élet. Kezdem durván magányosnak érezni magam. Gyakorlatilag senki sincs, akihez bizalmasabban tudnék fordulni. A szüleim iszonyatosan szűk látókörűek és régimódiak, így nyilván sok téma alapból tabu is lenne, ha velük akarnék beszélgetni. A testvérem meg konkrétan számítógépfüggő, csak a játék érdekli semmi más.

Munkahelyen a kollégák nagy része jóval idősebb nálam, a velem kb egykorúak (+-5-6év) pedig nem tudom... valahogy jól elhülyéskedünk, de úgy kb ennyi. Nincs bizalmi kapcsolat, csak munka.

Mit tehetnék? Nincs kivel eljárnom sehova és azért mégis milyen lenne már egyedül beülni egy kávézóba vagy egyedül elmenni discoba vagy ilyesmi... Ördögi körben érzem magam: Nincsenek barátaim, ezért nem tudok barátokat szerezni... :S


2012. okt. 13. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ismerem a helyzetet. A megoldás kéznél van: internet.

Csak azt kell jól megválasztanod, hogy hol chatelsz vagy fórumozol.

2012. okt. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

régebben játszottam mmorpg-kkel, elég sok normális(nak tűnő) embert megismertem, de valahogy mind nagyon messze laknak.

a játékokban az a jó, hogy a beszélgetés vezérfonalát lehet vinni a játék témával és abból jönnek a valós élet témái... ezzel szemben chaten rögtön realisztikus dolgokról "kell" beszélgetni. sajnos mivel elég rég társaság nélkül vagyok így gyakorlatilag nem tudok már semmiről beszélgetni... velem nem történik semmi. mivel nincs kivel elmennem sehova, így nincs mit mesélnem sem. ezért írtam: ördögi kör... :S

2012. okt. 13. 19:26
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem is elkoptak kissé.. nem éppen jó dolog de sajnos rájöttem h ebben a korban már nemsokat lehet tenni h ezen változtassunk :|
2012. okt. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Könyvtár, kiállítások, sportlétesítmények (fitnesztermek, sportklubok), kutyasétáltatás, tanfolyamok, szervezett túrák. Csak pár lehetőség kapcsolatteremtésre. Ezekre a helykre sokan mennek egyedül, nem lógnál ki a sorból.

Szerintem nálad nem az a gond, hogy hol és kivel, hanem hogy hogyan barátkozz. Ehhez kell egy kis bátorság. Igazából bárhol bárkihez odamehetsz segítséget kérni. Pl.: Könyvtárban odamész vkihez, hol található x könyv, mert te nem tudod, nem nagyon jársz erre... Kérdezd meg ő mióta jár ide, milyen gyakran stb. Ha már kcisit beszélgettek mondhatod, hogy ne haragudjon elfelejtettél bemutatkozni, mondod a neved ő is mondja az övét, és már az ismerősöd is. Eleinte sztem elég ha vmi közösségi oldalon bejlölöd, aztán ott is kérhetsz tőle segítséget. Ha látod, hogy kedves, segítőkész, akkor nyert ugyed van. Először legyetek ismerősök, fokozatosan, hosszabb idő múlva fog átalakulni haversággá majd barátsággá. A lényeg, hogy kell bátorság, nem szabad megijedni a visszautasítástól, könnyeden kell kezelni és kitartónak kell lenni. Ne várd, hogy valaki két hét után a barátod lesz, legyen sok ismerősöd, rossz is jó is, a barátság kialakul majd azzal, akivel egy hullámhosszon vagytok.

Az meg, hogy nincs témád nem mentség. Olvass híreket, érdekességeket máris lesz miről mesélned. Ne ülj egész nap a gép előtt és ne élj virtuális életet. Nem fogod magad szerintem jobban érezni a világ másik felén élő virtuális barátokkal.

2012. okt. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hány éves vagy kedves kérdező és honnan írsz?:)
2012. okt. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!