Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mért mindenki ilyen negatív?

Lala98 kérdése:

Mért mindenki ilyen negatív?

Figyelt kérdés
Mostanában mindenki olyan pesszimista.Nem próbálják megoldani a problémáikat,túllépni valakin,változtatni a bajukon,megállás nélkül csak panaszkodnak!körül vagyok véve ilyen emberekkel,amikor belőlem meg mindig sugárzik a végtelen jókedv.Tudom hogy ősz van,és ilyen az idő,de mért nem lehet azt élvezni,ami van?Kezdem unni,hogy mindenki meg akar halni a "hatalmas" problémáiban..
2012. okt. 28. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért mert az élet sz@r. És nem is próbálják jobbá tenni... pedig csak vidám arcal szabad a jövőbe lépni és az új felé nyitni! :D

Én tipikusan az az ember vagyok akit leírtál. Annyi különbséggel, hogy én nem nyavalygok a problémákon és az én bajom nem "hatalmas" hanem hatalmas és reménytelen!

DE! Én minden kis apró dolognak tudok örülni és próbálom pozitívan felfogni a dolgokat! :D

(csak ez nem túl sűrűn sikerül)

2012. okt. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék a problémádra. És pontosan! Értékelni kell minden jó dolgot,és boldogan állni a jövő felé!
2012. okt. 28. 20:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem gond most nem részletezném a problémáimat. (most a legnagyobb egy hozzám közelálló személy halál...) DE! Én inkább lépek tovább a pozitív jövő felé :D Bár sohasem felejtek! (bocsi, semmi személyes, de én ezen az oldalon inkább válaszolok, mintsem megosztom a problémáim s kérdezzek vele kapcsolatban)
2012. okt. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért, hogy megtanuld kezelni őket. :)
2012. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általában kétféle embertípus van.

Van olyan, aki akkor is megőrzi a jókedvét, és a képességét a boldogságra, amikor nagyon rosszul megy neki.

Van aki akkor is humorizál, ha a kórházban fekszik, mert a vérében van.

Van olyan, aki minden jó dolog ellenére, nem képes boldog lenni, és a fókusza inkább a negatív dolgokra koncentrálódik, és akkor is panaszkodik, ha nagyon jól megy neki, és irigylésre méltó élete van.

Fura dolog ez, mért van így, nem tudom.

Én úgy vettem észre, ez független neveléstől, körülményektől, környezettől.

Van aki nagyon nehezen engedi meg magának, hogy boldog legyen,vagy nem képes rá, csak pillanatnyi örömökre.

Tulajdonképpen ők is élvezik az életet, csak ez a negatívkodásban, panaszkodásban merül ki.

Kerüld az ilyen embereket ha tudod, mert nem lehet velük mit kezdeni.

2012. okt. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!