Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenki kap negatív megjegyzé...

Mindenki kap negatív megjegyzéseket, beszólásokat a terhessége alatt? Én kapom rendesen…ha van kedvetek Ti is leírhatnátok, hogy milyen érdekes beszólásokat kaptok!

Figyelt kérdés

Pl.:

Mások: Majd meglátod!!!! – Én: én ebben a beszólásban azt hallom, hogy majd meglátom én is, hogy mennyire sz.r…

Mások: Neked se legyen jobb, mint nekünk! – Én: amikor visszakérdezek, hogy: Tehát nektek sz.r? A válasz rá: Nem! – Akkor miről beszélünk, hogy nekünk se legyen jobb…. 

Mások: Aludd ki magad, amíg teheted!! – Én: Miért ezután soha többé nem fogok aludni? Szerintem fogok, csak más beosztás szerint. És tisztában vagyok vele, hogy ez az időszak nem a nagy pihenésekről fog szólni, de azt is tudom, hogy nem tart örökké… 

Mások: De jó, hogy terhes vagy, jöhetsz hozzánk gyakorolni! (kisgyermekes családhoz) – Én: Nyilván két diploma kell egy sz.rospelenka kicseréléséhez, de bízom benne, hogy nekem eggyel is menni fog. 

Mások: Akkor kezdjetek el gyűjtögetni… - Én: Hmmm, végül is jó lenne lecserélni a 10 éves autómat, arra tényleg el lehetne kezdeni félrerakni…  Na de könyörgöm, fel fogjuk tudni nevelni és mindene meglesz annak a gyereknek, csak nem a legdrágább boltba kell beesni vásárolni…

Mások: Nem vagy veszélyeztetett terhes? – Én: Nem tudtam, hogy muszáj annak lennem…

Mások: És nem félsz a szüléstől? – Én: Ha félek, se lesz jobb! Egyébként meg vagy kijön vagy kiveszik, bent nem marad, az tuti! 

Mások: Úristen, tornázni jársz? - Én: Miért ne járnék, nem vagyok halálos beteg, csak várandós… 


Ha még eszembe jut írok! Na de összegezve, én még nem láttam egyetlen szülőt sem, hogy belerokkant vagy belehalt volna abban, hogy gyereket nevel, nem értem miért akkor ez a fene nagy negatívkodás. Persze biztos lesznek nehezebb időszakok, de az élet ilyen, a gondokat meg kell oldani és továbblépni…különben mindenki mehetne ugrálni a hídról, tizedikről!


2011. ápr. 15. 09:01
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
32%
:) Aranyos vagy!!!Első baba???Én is így láttam míg terhes voltam,most egy kiscit más a szemléletem :D!
2011. ápr. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ilyen véresen komolyan venni mindent! :)


Ezek amolyan vicces kis "beszólogatások", természetesen én is megkaptam őket annak idején, és jókat mosolyogtam mindegyiken. Később beláttam, hogy van némi igazság alapja a dolgoknak, de akkor sem cserélném el semmiért a mostani állapotunkat. 2,5 éves a kislányom, ez életem legboldogabb időszaka, sokat vártunk rá!

2011. ápr. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
68%

Ez a nektek se legyen jó ... = dögöljön meg a szomszéd tehene is elv. hát fantasztikus szerintem itt be ott ki.


én ezt hallom:

kislányunk van :

húúúúúúúúú remélem ez most fiú lesz!

-és ha nem?-

fiú lesz?

igen

jaj de jó!

-mert ha lány lenne nem neki kéne felnevelni..-


mennyit híztál?

-3 kg-

csaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak?

-közöd?.-

eszel rendesen?

szintén közöd?


jólvagytok? aztán rohan.

az ilyennek nem szoktam válaszolni mert látom kummára nem érdekli csak frázis...


hát szóval vannak.

2011. ápr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:

Kicsit tuldramatizálod,nem kell mindent szó szerint venni!

Én pl. örültem volna ha kisgyerekes családhoz néha átmehetek "belesni" a napi rutinba,ugymond gyakorolni.És hidd el,nem mindig egyszerü kicserélni azt a bizonyos kakis pelust!!

2011. ápr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
100%
Hehe vicces de tényleg ilyeneket mondanak az emberek:) Szerintem minden baba és minden terhesség más és minden kismama és anyuka is különbözik szóval nem is értem miért kell hangoztatni olyan dolgokat amiről nem kérdezte őket senki:D 2éves kisfiú anyukája és 8hónapos kismami
2011. ápr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%
"szóval nem is értem miért kell hangoztatni olyan dolgokat amiről nem kérdezte őket senki" - gondolom, nem tudják a beszélgetést mivel kezdeni, vagy folytatni... valami "töltelék" szöveg is kell.
2011. ápr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
100%

Sokan írták hogy túldramatizálja... ok. persze lehet.

de azért ezek nagyon rosszul tudnak ám esni a 2. gyereknél is.. már az a része hogy hülyének nézik az embert.


első babástól meg azt várják el hogy mosolyogjon az ilyesmin én megértem a kérdezőt de vitázni nem érdemes leállni az ilyen beszólókkal.

2011. ápr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
36%
Aranyos és naív vagy. Térjünk majd vissza erre a kérdésre úgy a szülésed után kb. 4-5 hónappal. De lehet, már az első hónap után is másképp fogod látni.
2011. ápr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
0%
Most gondolj bele, mekkora "probléma" ez a szomszédoméhoz képest, akinek most az amniocentézisen kiderült, hogy Edward-szindrómás lesz a babája... Tényleg nem kell drámát csinálni egy ilyen apróságból.
2011. ápr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
49%

Azért kiváncsi vagyok pár hónap mulva milyen kérdéssel jön a kérdező(nem bántásból írom)

"Hogyan pelenkázzam be az örökmozgó félévesemet??"

:))

2011. ápr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!