Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon bizonytalan és döntéské...

Nagyon bizonytalan és döntésképtelen vagyok. De már legapróbb dolgokban is (pl. apukámmal voltam kávézni, és a kávén is 10 percet gondolkodtam, mire apu megelégelte, és rendelt nekem). Hogyan lehetnék határozottabb? L/16

Figyelt kérdés

2012. nov. 7. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Fú de buta vagy te, fiam. :D
2012. nov. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezzel nagyon sokat segítettél nekem, köszönöm.
2012. nov. 7. 21:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolj dönteni :) Például egy kávé esetén nem múlik rajta sok minden, hogy melyiket iszod meg... ne törődj a gondolataiddal, csak bökj rá az egyikre :) Vagy például, nekem pont ma volt, hogy kerestem festéket egy nagy dobozban, amiben sok minden van, kéket vagy narancssárgát, és mivel nem tudtam eldönteni, melyiket keressem, úgy gondoltam, hogy azt használom, amelyik előbb megvan: de keresés közben fel sem tűnt, végig arra gondoltam, hogy "akéketakéketakéket", csak akkor jöttem rá, hogy a kéket akarom, amikor először a sárgát találtam meg :D

Amúgy gondold végig alaposan, mit akarsz: nem iszom kávét, szóval nem tudok azzal példát mondani, de például biztos előfordult, hogy reggel öltözés közben nem tudod eldönteni, mit vegyél fel: én olyankor azt csinálom, hogy gyorsan kitalálok egy-egy jelzőt a ruhákra, ami mondjuk nem olyan, hogy ez kék ez meg zöld, hanem hogy például ez "dögs" ez meg "tündérkés". aztán felteszem magamnak a kérdést, hogy dögös vagy tündérkés szeretnék lenni? :D Na de azt hiszem, ez már megint hülye példa volt... na szóval, szerintem próbálj lazítani. a kisebb döntéseiden nem sok minden múlik :) És ismerd meg önmagadat, tudd, mit szeretsz, ismerd fel az érzéseidet, hogy éppen mire vágysz... meg ha nem fontos döntés (mint például a kávé), akkor ne kezdj magadban pro és kontra érveket felsorolni, hanem csak mondd ki! :D

2012. nov. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépet köszönöm!!!! :)
2012. nov. 8. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!