Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak engem dühítenek kicsit...

Csak engem dühítenek kicsit az ilyen "önsajnáló" emberek? (Bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Szóval, nemrég, az utóbbi időszakban történtek velem olyan dolgok, amiket biztos egy életre megjegyzek. És nem jó értelemben. Még sem kezdtem el vagdosni magam, még a legdurvább helyzetekben is csak erősen magamba csíptem, hogy picit magamhoz térjek. És az én problémám nem az a "jaj, a barinőm már nem törődik velem annyit", vagy a "jaj, a fiú aki tetszik mással jár, megyek, összevagdosom magam, ez a fájdalom kibírhatatlan" tipusú volt. Végig erős maradtam, bár talán kissé gyáva is. Nem bírtam elmondani senkinek. Végül sikerült megbeszélnem anyukámmal, de most nem ez a lényeg. Hanem hogy kissé kiborulok, ahányszor látom, hogy valaki mély depresszióba zuhan, a fentebb említett "hatalmas" problémái miatt... Ha tudnák, hányszor kívántam, hogy az legyen a legnagyobb bajom, kinek ki tetszik, vagy hogy milyen ribanc már ez meg az...

2012. nov. 15. 22:03
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
Igazad van, megértelek. Az emberek gyakran a mások sajnálatát akarják maguk felé fordítani, mert a sajnálásról úgy gondolják, hogy az a szeretet. Vagy úgy érzik, hogy beszélgetniük kell valakivel, és ehhez jó témák ezek a csipri csupri dolgok. De ne húzd fel miatta magad. Ha téged dühít vagy untat, mondd nekik: Most készülnöm kell a .... majd máskor beszélgessünk...
2012. nov. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
57%

Kérdésedre válaszom:Nem! Nem csak téged zavarnak!

Én is unom már,hogy szinte "divat" lett ezzel dobálózni,hogy jajj "ma a Pisti nem nézett rám öngyilkos leszek",mert már lassan itt tartunk!Nem csak téged dühítenek!

2012. nov. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
71%

Nem, engem nem zavar, biztos túl sok bennem az empátia.

De ha már itt tartunk, most komolyan az a bajod, hogy kiborít hogy másokat olyasmi borít ki, ami téged nem? Ez legyen a legnagyobb bajod...

2012. nov. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 LeftBehind ***** válasza:
88%
És mit szólsz ahhoz az elmélethez,mely szerint neked se pont azon kéne pattognod,hogy másokat mi borít ki? Nem mindenki erős lelkileg,nem mindenkinek adatott meg a kitartás és a türelem képessége. Engem is már lemondtak mindennek,hogy mit sajnáltatom itt magam,holott csak leírtam a problémámat és reméltem,hogy valaki tud megoldást vagy legalább valami használható tanácsot.
2012. nov. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Ha valaki tanácsot kér tőlem, én mindig szívesen adok neki, akármilyen piti problémája is van. Csak szeretném ha az emberek végre rájönnének, hogy az életük SZÉP, és sokkal rosszabb sorsok is vannak.
2012. nov. 17. 09:10
 6/39 LeftBehind ***** válasza:
A tudat,hogy másoknak rosszabb,még nem segít nekem megoldani a saját problémáimat.Az pedig,hogy szép az élet,a pozitív gondolkodás része,ami ha kialakult valakiben az szuper,de aki nem ismeri a pozitív gondolkodást,az mégis hogyan tanulja meg szeretni a világot,de elsősorban önmagát?
2012. nov. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Oké, kíváncsivá tettél... :) Mi a baj, ami meggátol a pozitív gondolkodásban, önmagad szeretésében? (A korábbi kérdésed is belinkelheted, ha gondolod)
2012. nov. 17. 11:09
 8/39 LeftBehind ***** válasza:
Amióta iskolába járok,az emberek 2 csoprtjával találkoztam - akik valamiért élvezik,hogy folyamatosan megaláznak és azok akik konkrétan le se szarnak. Ez már 14 éve tart,ez alatt sikerült legalább annyit elérnem,hogy ne merjenek velem kötekedni,mert egyből nekik megyek. Barátaim nincsenek,szociális életem sosem volt,kommunikálni alig tudok az emberekkel.Apám még kis koromban elhagyta a családot,férfi kép kilőve,csajokhoz szintén nem tudok hogyan közeledni. Miután bevégeztem a középsikolát,azonnal el akarom hagyni az országot,de ha még magyarul se tudok barátokat szerezni,fogalmam sincs,hogyan fogok angolul vagy németül érvényesülni. Dióhéjban ennyi.
2012. nov. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Ez tényleg szomorú. Sajnálom. Remélem egyszer sikerül majd révbe érned.
2012. nov. 17. 13:46
 10/39 anonim ***** válasza:

"Mi a baj, ami meggátol a pozitív gondolkodásban, önmagad szeretésében?"


Bár a kérdés nem nekem szólt, de engem pl. az gátolt meg ebben (részben már múltidőben), hogy nem tudom hogyan kell. És szerintem ezzel sokan vannak így. Aki attól van kiborulva, hogy elszakadt a cipőfűzője és fel akarja vágni az ereit emiatt, annak valószínűleg ez a legnagyobb problémája, és pont olyan súlyosnak érzi, mint más az épp legnagyobb problémáját. Ha már a pozitív gondolkodást említed, akkor nem bele kell rúgni, hogy hülye vagy te mit nyivákolsz, hanem segíteni kell neki. Vagy nem beleszólni. Az emberek nem egyformán látják a dolgokat.

2012. nov. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!