Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

19/f vagyok.


Voltam pszichológusnál, az ajánlott, hogy vegyünk kutyát. Azt mondta, olyat, ami nekem tetszik, megbarátkozom vele, stb.


Először pitbullt akartam, de ellenezte, merthogy harcikutya, bekattanhat, blablabla... oké, megbeszéltük, hogy olyan kutya lesz, ami közepes testű, barátságos, igazi családi kutya. Na most az a helyzet, hogy apám intézte a kutyabeszerzést, 2-t is hozott, nem engedte, hogy én csináljam, hiába mutattam meg neki a képeket, beszélt az eladóval, és a többi. Nagyon erőszakos ember, úgy is élte az egész életét; munkahelyén parancsolgatott, itthon is, a barátai körében is...


A 2. kutya, amit hozott és még mindig itt van csípődiszpláziás: ferde gerinc, lépcsőn és futás közben nyúlugrással megy (hátsó két lába egyszerre és földet), szögletes alakúak a lábai, ha meg simán csak sétál, totyog jobbra-balra, mint egy kacsa...


Megmondtam apámnak, visszaviszem holnap menhelyre a belvárosba, mert sikerült lefoglalnom neki 1 helyet. Ez az 1 hely van, ha nem viszem vissza holnap, nem lesz sehol hely. A másik a hirdetés... 1 hirdetést találtam 1 hét alatt, amiben voltak nagyon tetszetős kiskutyák és 9-ből csak 3 maradt; 3 napja felkerült hirdetés... oltva, féregtelenítve.


Ezt megmutattam neki, a képeket is, rábólintott, hogy intézhetem. Most meg mondom neki, hogy holnap viszem el az állatot a menhelyre, mert 1 (!!!) hely van, erre elkezd akadékoskodni nagyon flegmán, hogy "Ugyan, nem viszed te sehova sem az állatot... ha mégis, akkor vissza se gyere, mert kidoblak a lakásból! Ha meg meglátok itt még egy kutyát, azt elvitetem a francba, vagy kidobom az ablakon!"...


Én meg csak néztem, hogy mivan bekattant az öreg?!


Értitek, doki megmondta nekik is, jobb lenne, ha egyedül intézném a dolgokat, főleg ezt, erre meg szó szerint megtiltja az apám. Megint csak húzza az időt, hogy talán majd 1 hét múlva lesz valami, addig meg kussoljak. :DDDDDDD


Mit tanácsoltok? Vigyem el, aztán lesz, ami lesz? Dokival már egyszer beszéltek, az sikeresen átmosta az agyukat, rávette őket a kutyára, mert alapból nem akarták, de megint itt van egy probléma, amit meg kéne oldani, és kétlem, hogy a segítsége nélküle bárkinek is menne a családból... semmi ráció, semmi logika, mind hiába. Makacs, erőszakos emberek.


Mégis mit lehetne tenni? :D Értitek, az én terápiás kutyám lenne, nekem kéne intézni és azzal is, hogy elleneznek mindent, meg nem akarják, meg a pötsöm tudja, nemhogy támogatnak ebben az egészben, hanem visszahúznak.



2012. nov. 16. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem költözz el :D
2012. nov. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó tanács, dobj meg 20-30 millával, akkor talán lesz rá lehetőségem. :)
2012. nov. 16. 21:39
 3/4 A kérdező kommentje:
De erre a problémára ez most nem megoldás. :)
2012. nov. 16. 21:45
 4/4 Sága válasza:
Én előre is elnézést kérek,de nem lehet hogy édesapádnak is jót tenne ha beszélgetne kicsit többet,sokkal többet egy pszichológussal.Szerintem ebben igazad van,a kutya kérdésben.
2012. nov. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!