Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miert nem faj erte a szivem?

Miert nem faj erte a szivem?

Figyelt kérdés
Rajottem, hogy magyarorszagon nincs jovom, ezert kanadaba koltoztem. Itt minden jobban megy, es a munkamat is szeretem. Minden baratom azt mondta meg magyarorszagon, hogy nagyon meg fogom banni, de valahogy nem erzem ezt. Hogy lehet ez?

2012. nov. 17. 23:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert láthatóan nem szereted a hazádat. De ez nem bűn. Emberek milliói hagyták el az országot, és nem jöttek haza akkor se, ha már lehetett volna.
2012. nov. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az igazsag az, hogy brittek vagyunk, csak 2 eves voltam, mikor idekoltoztunk. Amugy tenyleg szep az a magyarorszag, de engem mindigis vonzott a tenger. Ezert is akartam amerikaba menni. De az is kozrejatszhat, hogy itt megkertek a kezem, meghazasodtam.
2012. nov. 17. 23:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Van jó oldala is a dolognak, mégpedig az, hogy megőrizted a magyar nyelvtudásodat. Ha ezt a kulturális örökséget ápolod magadban akkor mindig magyar maradsz, bárhol is élsz a Földön.
2012. nov. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Én is Kanadában élek, és a kérdés is felfoghatatlan. Én Magyarországról nagyon-nagyon sok rossz élménnyel jöttem el, miért bánnám meg? Miért fájna a szíved? Én általában azt szoktam mondani hogy "I had the bad luck to be born in Hungary and I fixed it when I could". Magyarul, hogy hova születsz, azt nem Te döntöd el, de hogy hol élsz, azt igen. A dögöljön meg a szomszéd tehene, adócsaló, fajgyűlölő, kisszerű magyarok között? Aligha. Az ember alapvetően társas lény és ha a társaság rossz, azon bizony változtatni kell.
2012. nov. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az embernek az a hazája ahol jól érzi magát, nem az, ahová születik.
2012. nov. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

00:42


Azért bicskanyitogató a stílusod. Mondom ezt én, aki szintén nem Magyarországon él, szintén jó okom volt elköltözni, szintén úgy gondolom, hogy sosem megyek már vissza, csak a szüleimet látogatni, de egyvalamiben mégis különbözünk: én nem köpködök visszafelé. Ha annyira undorodsz a magyaroktól, akkor miért is olvasgatsz egy nekünk szóló oldalon? Annyira különb vagy egy egész népnél, hogy feljogosítva érzed magad itt epét okádni, akkor talán ne tekintgess vissza.


Kérdező, normális amit érzel. Senkinek nincs bűntudata, amiért otthagytuk a kilátástalanságot. Az első évben persze nehéz, bárhová mentél, de 1-2 év után gyökeret eresztesz, megvannak a megszokott dolgaid, az új barátaid, anyanyelvi szintre fejlesztheted a nyelvtudásodat, megismered és megszokod az ottani embereket.. ugyanúgy otthon érzed magad, csak jobbak a körülményeid, akkor miért kellene sajnálkoznod, vagy szomorkodnod?

2012. nov. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért olvasok vissza hogy segítsek azoknak akik el akarnak jönni. Logikus, nemde?
2012. nov. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 3 éve élek Kanadában és utálom minden percét. Most h jön a pici, férjemmel mindenképp haza akarunk költözni, de egyenlőre elég szar anyagi helyzetben vagyunk, legalábbis egy hazaköltözéshez. Már teljesen depressziós vagyok idekint és csak haza tudok gondolni.
2012. nov. 18. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Amúgy ki melyik részén él Kanadának?
2012. nov. 18. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez van, nem vagyunk egyformák, nem fog mindneki ugyanúgy érezni egy adott helyzetben. Lehet, hogy évek múlva valamiért úgy fog alakulni, hogy bánni fogod ezt a döntésedet (pl.:Amikor Magyarország a világ egyik leggazdagabb országa lesz, Kanada meg egy elszegényedett nyomortanya :D ). De egyáltalán nem biztos, hogy ez valaha is be fog következni, és ezzel nincs is baj.
2012. nov. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!