Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Pazarlom az időm, nem találom...

Pazarlom az időm, nem találom a helyem, nem tudom mit csináljak, és így elrepül az életem, mit tegyek? 20/L

Figyelt kérdés

Depresszióm és szociális fóbiám van (a pszichológus legalábbis ezt a diagnózist állította fel). Szerintem azonban teljesen felesleges az egész élettörténetemet áttúrni, és a családi kapcsolatokat boncolgatni -ami elég tragikus mellesleg-, mert azt gondolom, hogy a problémáim fő forrása az az, hogy semmi értelmeset nem csinálok. Újságíró suliba járok, ami nem igazán érdekel -csak az írás igen, de a tévézés meg ilyesmi nem igazán-, úgy érzem, semmi hasznosat nem teszek. Hagyom, hogy elsorvadjon az agyam, és az önsajnálatban dagonyázok naphosszat. Szerintem maximum az lehet a célja az életemnek, ha másokon segítek, elég empatikus vagyok, és érzékeny, ezzel nincs is baj, de hogyan?? Mikor magam is már "roncs" vagyok, valamint nyilván abból nem lehet megélni, és hogy segíthetnék másokon, ha magamon sem tudok? Én nem vágyom pénzre, óriási házra, családra, stb, csak szeretném hinni, hogy van valami értelme annak, hogy megszülettem, tehetek valami jót az emberiségért. (Bár annyira elkeserít minden, amit körülöttem látok, hogy nem tudom, van egyáltalán értelme a jóra törekedni??)

Mi a fenét csinálhatnék??


2012. nov. 19. 11:11
1 2
 1/13 anonim válasza:
10%
kösd le magad valamivel, mert ettől a sok agyalástól csak még hülyébb leszel.
2012. nov. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom mondani amit máshol is mondtam!


Az élet értelmetlen, csak te magad találhatsz neki célt vagy értelmet!


Ha szeretsz írni akkor írj. Hobbinak is jó, meg leköt, + örömödet is leled benne. i tudja talán olyan jót írsz amiből még best seller lesz :D

2012. nov. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Keress egy pasit!
2012. nov. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. Nem kell pasi... jelenleg legalábbis.
2012. nov. 19. 14:06
 5/13 anonim ***** válasza:

mit szeretsz amúgy írni? csak cikkeket, vagy esetleg történeteket is?


Írj naplót, néha segít átlátni a helyzetet, avagy 1 éves távlatból azért meglepetéseket is okozhat.

2012. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kb. 6 éve írok naplót, mindenféléket írok, történeteket, verset, novellaféléket...
2012. nov. 19. 15:45
 7/13 niltwill ***** válasza:
Hasonló a szituációm, én is lelki sérült vagyok, és nekem se egy leányálom az életem, de azért erőlködök...Oh, ez nosztalgikus. Én is írtam verseket régebben és jobban bele is merültem az irodalomba (ami az egyetlen vigaszt nyújtotta számomra akkoriban), bár mára már elsorvadt a motivációm, és már abbahagytam a versírást az utolsó Juhász Gyulához dedikált versem után. Ha kedved tartja, akkor szívesen megmutatnék néhányat ezekből, téged talán érdekelhet. Egyébként én is szeretek írogatni, újabban angol nyelven és filozófiai + pszichológiai témakörben (próbálok megoldást találni a problémáimra). Ha senki más nem is, akkor én szívesen szeretném elolvasni életed történeteit. Engem érdekel; tudod, a történetek és versek mindig motiválnak/inspirálnak és erőt adnak számomra...mint az elveszett boldogság és örömforrás pótlása, heh.
2012. nov. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"...Mi a fenét csinálhatnék??"


Írhatsz nekem privátban, ugyanis számomra úgy tűnik, nagyon hasonlítunk! Íme az én oldalam:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..


Bár én fiú vagyok, de szerintem tudnánk beszélgetni. Korban is ugyanott vagyunk, az érzéseink is nagyon hasonlónak tűnnek... írj, ha van kedved!

2012. nov. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszotokat, nagyon kedvesek vagytok!

Írok privátot :)

2012. nov. 19. 20:23
 10/13 anonim ***** válasza:

Beszélgess velem.

Átéltem egy ilyen korszakot.

2012. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!