Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen gyakorlati haszna van-...

Milyen gyakorlati haszna van- amit a való életben is tudok használni- annak, hogy általános iskolába verseket tanultam?

Figyelt kérdés

majd elfelejtettem


és még most tizenharmadikasként is néha felad verseket tanulni a magyartanár


a kérdés teljesen komoly, nem arra vagyok kíváncsi, hogy hányan tudják leírni, hogy "semmi", hanem azt akarom megtudni, hogy tulajdonképpen mi vezeti rá az iskolavezetést ezekre, hogy ilyeneket tanítson velünk(és még 1000 másik hibája van), és mi ebből milyen hasznot húzhatunk?


köszönöm



2012. nov. 22. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Alapműveltség. SZókincsnövelés. Jobb kifejezőkésszség. Kvízműsorok. Villogni. Csajozni/pasizni. Ennyi így hirtelen :)
2012. nov. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

versel villogni?

inkább hülyülni szoktam ezekkel, "hejjj tyúkanyó kend komámasszony..."


aha sokan mondják, hogy jobb lesz a kifejezőkészségem, de ennek nem látom jelét, lehet csak lassú a folyamat

2012. nov. 22. 18:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Hidd el, lehet lassú folyamat vagy gyors, egyénfüggő, de amúgy ha továbbléptek a tyúkanyón, akkor igenis jól tud jönni egy-egy idézet. Idősebb korban fel szokás nézni arra, aki sok versből tud idézni, bölcsebbnek és műveltebbnek tűnik, még ha talán nem is az :)
2012. nov. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, sokan mondogatják, hogy "Minek megtanulni, semmi haszna, és úgyis elfelejtem majd". Nos, ha másért nem is, hát azért, mert a verstanuláson keresztül fejlődik az emlékezőképességed is, ami segíthet más területeken is memorizálni dolgokat.
2012. nov. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Diszlexiásként mindig is kínlódtam a vers "tanulással", mert ugye nem is tanulás, hanem magolás. A diszlexiások tudnak tanulni, logikusan gondolkodni, magolni viszont nemigen.


Hogy mégis mi az értelme? Hát megtanítja a diákokat magolni, s mivel a magyar oktatás még mindig lexikális tudást bemagoltató, így azt a látszatot kelti, mintha a tanárok olyan jól meg tudták volna tanítani az anyagot.

2013. jan. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kapanyányimonyók
2013. júl. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!