Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha elégedettséggel költ el,...

Ha elégedettséggel költ el, ha azt hallom, hogy valakinek épp rosszabb a sora, mint nekem, akkor rossz ember vagyok, vagy ez egy általános emberi érzés?

Figyelt kérdés
2012. okt. 23. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:

tölt el


nem vagy rossz ember, csak rosszindulatú


az nem baj, ha örülsz annak, hogy jól megy sorod, de más bajának örülni, nem túl szép dolog

2012. okt. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt hívják kárörömnek. Ez elég gáz.
2012. okt. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De nem direkt csinálom és nem is mondom ki, csak olyan érzés, mint amikor a tanár azt mondja, hogy elmarad a témazáró. Megkönnyebbülés.
2012. okt. 23. 20:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem igazan ertek egyett a valaszolokkal.

Pl ha megkerdezek vkit,h halad egy projecttel,es mondja,h lassan halad meg minden...akkkor jo erzes tolt el,h nem vagyok egyedul...

Szoval nem mindig arrol van szo,h az ember rosszindulatu,karorvendo,hanem,egy adott helyzerhez kepest megkonnyebbulest jelent a masik 'kara.'

2012. okt. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel.Ez szerintem csupán annyi hogy úgy érzi az ember hogy egy lépéssel előrébb van.
2012. okt. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

azonosulni fogsz velük

általában aminek örülünk, azt vonzzuk be

pl ha szereted a pénzt, elvileg örülnöd kellene, hogy más könnyen hozzájut, mert azt kellene látnod benne, hogy így is megkapható, de jó, jönnek az ambíciók, tanulsz, fejlődsz


de ha annak örülsz másnak mennyire gáz, akkor olyan mintha annak örülnél, hogy valami gáz, így az agyad arra is fog vezetni, mert az örömöd akarja kielégíteni.


de te ezt úgysem látod be. feleslegesen strapáltam itt magam.

2012. okt. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem káröröm.

Sokan érezhetnek ilyesmit, szerintem azt lehet kárörvendőnek nevezni, aki kimutatja a rosszindulatát más embernek.

Ellenben ezt ártalmatlannak tartom, nem nevezném kárörömnek, inkább gyengeségnek.

Mert ha valakinek jobb a sora, mint nekünk, akkor büszkébb nálunk, és nekünk meg alacsonyabb az önérzetünk mellette és ez például baráti, vagy párkapcsolatra rosszul hat ki.

2013. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!