Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ítélik el az emberek,...

Miért ítélik el az emberek, ha valaki meg akar halni, és miért "kötelező" élni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 25. 13:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
73%

Az első dolog, hogy nincs olyan, hogy kötelező élni.

Igazából az ember életében semmi sincs olyan ami kötelező.

Szerintem.

Az ember eredendően az életre született, ezért gondolja úgy a többség, hogy nem szabad olyat gondolni, hogy jobb lenne meghalni.

2012. nov. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos az egész életemet végigkíséri ez a dolog. Nem sikerült ellene tennem eddig semmit. Talán "születési rendellenesség", nem tudom. Csak senki nem ért meg, hogy egyszerűen én nem szeretek élni. Kíváncsi voltam, mások hogy látják ezt, mert eddig csak azt hajtogatták, élni kell, ha törik, ha szakad és hogy nem vagyok mentálisan ok, hogy ilyeneken gondolkodom. Eddig a szeretteim miatt nem tettem semmi komolyabbat.
2012. nov. 25. 14:42
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Mert sokaknak minden megadatott, mindent megkaptak (nem tudom, te milyen helyzetben vagy, úgyhogy ne vedd magadra), szóval más megkap mindent, minden a s*gge alá van téve, és kb azért akar öngyilkos lenni, mert nem fekete, hanem fehér iPhone-t kapott, meg mert a pasija/csaja szakított vele, vagy megcsalta... Az ilyen semmi jelentősségű dolgokon, telefon tökmindegy hogy milyen, ha meg valaki átver, az meg sem érdemel, szóval ezeken a dolgokat nem kell ennyire a lelkedre venni.


Más pedig a másik oldalon nyomorékan születik, nincs keze, vagy lába, vagy rákos, és öt éves korára már milliószor megműtötték, és küzd azért, hogy élhessen, és harcol már csecsemőkorától kezdve, vagy akik éheznek, eszébe nem jutna, hogy meg akar halni, örül egy darab almának... Az egészséges, "normális" emberek meg kidobják a kaját, mert már megbarnult a banán, foltos az alma, és tervezgetnek öngyilkosságot egy létre sem jött párkapcsolat miatt...


És sok embernek ez szúrja a szemét, az enyémet is biztos piszkálná, hogy más egy semmi ügyön akar meghalni, amíg én, a családom, a barátaim, az ismerőseim meg a legnagyobb görödből is kimászunk és próbálunk mindent megoldani..

2012. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Most nem panaszkodni akarok, de az én életem sem volt fenékig tejföl. Már egész kis koromban zaklatásnak voltam kitéve, és sajnos nem ez a egy volt. Rengeteg megaláztatás, átverés, érzelmi zsarolás...és még sorolhatnám. Szóval, én is küzdöttem eleget az évek során. Talán ezek miatt is jár az agyam ezen elég sokat. Megtenni nem teszem, mint írtam, mert a szeretteim belerokkannának, és nekem ők mindennél többet érnek. Akkor inkább szenvedek tovább ebben a rothadó világban. Mindenesetre köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 25. 15:36
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Régebben talán más volt amikor szó nélkül elhurcolhattak és eladhattak rabszolgának. Vagy mikor boszorkánynak lettek egy faluban a nők kikiáltva, és ezért ok nélkül 100akat égettek el!



akkor is volt gazdag földesúr ki elvette a szegény munkástól az élelemét, vagy a katonaság ki végigment a falunk kifosztották, a férfiakat megölték, a nőket meg megerőszakolva otthagyták.


Szóval nem kell isteníteni a régi korokat. Minden kornak megvan az előnye meg a hátránya!


Életben 2 kötelező dolog van. 1ik a születés a 2ik meg a halál. Egyiket se te választod, és mind a 2 be fog következni akaratodtól függően.

2012. nov. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Mert az ember korlátozott időt kap ezen a világon életre (1 db életet). Sokan sok mindent megadnának érte hogy legyen még egy életük, vagy még 10-20-30-50 évük pluszban. Erre van aki csak úgy eldobná magától mert "nincs hozzá kedve". Ezen gondolkozz el.
2012. nov. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Azért mert hiába vagyunk emberek, vannak bennünk nagyon erős és logika nélküli ösztönök, kérsésen felüli tények, pl az életbenmaradásé. A legtöbb embernek akármilyen rossz élete van, mégis foggal-körömmel küzdene érte ha arra kerülne sor. Te is elmondod, hogy rossz életed van/volt. Tehát szerintem a véleményed nem tekinthető mérvadónak mert az életkörülményed befoláysolja. Ha jó életed lenne, akkor valószínűleg nem gondolnál ilyenre. Meg aztán aki ikgazűból meg akar halni az nem törődik senkivel és semmivel csak mnegteszi, szóval benned is ott az ösztön, csak azt hiszed, hogy nem, de csak mondod közben meg úgyanúgy itt vagy mint a legtöbb másik ember is.

És van egy másik ösztönszerűség is az emberekben: nem szeretik ha a másik gyenge, azért zavarja őket a véleményed. Hidd el, akármilyen rossz életed van, van akinek még annál is rosszabb.

2012. nov. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó!Totál igazad van. Lehet, sokan szeretik magukat sajnálni, köztük én is. Mikor már agyonsajnáltam magam, eszembe jutnak azok az emberek, akik nagyonnagyon rossz helyzetben vannak. Ilyenkor megrázom magam és megpróbálok felülkerekedni ezen az érzésen, de idővel mindíg visszatér, sajnos. Azt kéne csinálnom, hogy arra gondolni, lesz ez jobb is, ne adjam fel...No mindegy. Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 26. 08:25
 9/11 Skywalker33 ***** válasza:
19%

Halihó,


tudnod kell hogy az élet kötelező dolog amíg nem végezted el a feladatodat. Nem köntörfalazok, a samsara az életek végtelennek tűnő ciklusa nem kikerülhető. Minden életedet te is tervezted és elvállaltad...persze egy kicsit magasabb tudatállapotban....Most persze erre nem emlékszel és hárítod :) Előzőekből az is következik hogy sajnos mindenért magadat hibáztathatod elsősorban nem mást, ez a legkeményebb része.

Tudd meg mi a munkád itt, és végezd el, ne vedd túl komolyan de az segít ha tudod hogy ez egy kozmikus és tömeges szívás az emberiség számára...

Aki keményen dolgozik az kérhet is! Kérd az Istent, imádkozz könnyítésért. Vannak kifejezetten jó karmaoldó cselekedetek mint az ima (őszinte) meditáció, mások önzetlen szolgálata szándékosan karmaoldás céljából stb...ezek sokak számára nehéz dolgok de csak milyen eszközeink vannak...

Szerencse a szerencsétlenségban hogy a mostani időkben kemény munkával nagyon nagyot lehet haladni, ha megváltoztatod magad akkor a körülményid is drasztikusan megváltoznak...

Kezd a gondolataiddal, szabadon megválaszthatod őket...jó gondolatokból jó érzések születnek, abból pedig segítség, kellemesebb fizikai környezet, majd az egész begyorsítja önmagát és végtelen boldogságban élhetsz még ebben az életedben Minden Pillanatban,

T :)

2012. nov. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Kedves kérdező.

Írtam neked privát üzenetet.Megkaptad?

Üdv

2012. nov. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!