Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A figyelemre való szükség...

A figyelemre való szükség lehet rossz tulajdonság?

Figyelt kérdés
Itthon szüleim mindig dolgoznak, de a suliban vannak barátaim, mégis ha csak egy kicsit mással foglalkoznak, rám tör az elkeseredettség. Szeretünk egymással csipkelődni, én is annyit kapok, mint adok, de néha nagyon úgy érzem az én kontómra megy az egész. Túlérzékeny vagyok? Igénylem a figyelmet és szeretetet állandóan, de ne úgy értsétek, hogy feltűnési viszketegségem van, csak elhanyagoltnak érzem magam. Nincs velem semmi baj, szeretnek, állítólag vicces vagyok, meg aranyos, de mégis sokszor érzem magam magányosnak. Ez egy túlérzékenység, rossz tulajdonság? Le kéne erről szoknom? Néha azt mondják sokat panaszkodom, de én sosem érzem úgy, hogy ha elmondom valakinek a bajom, akkor az tényleg figyel rám.. Jó lenne már egy társ, akire rázúdíthatnám ezt a sok felesleges szeretetet, amit nincs kivel megosztanom, de még szerelmes sem voltam soha! Mitévő legyek? Néha nagyon magával ragad a szomorúság..
2012. nov. 25. 21:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Most is majd bőgni tudnék, hogy nincs válasz, hát mennyire szánalmas már ez?!
2012. nov. 25. 21:39
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez ellen mit lehetne tenni, igazából találnod kéne egy olyan embert, akinek hasonló a gondolkodásmódja hozzád! Szerintem ez nem olyan dolog, amiről le lehetne szokni, de hogyha picit is megnyugtat akkor nem vagy vele egyedül.. 17/L
2012. nov. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de nálam ez a párkeresés nem megy olyan egyszerűen.. Amúgy elfelejtettem, 18/l vagyok.
2012. nov. 25. 21:45
 4/5 anonim válasza:

Több szükséged lenne a szüleidre.Ezt úgy érheted el, hogy pl. becsatlakozol a munkájukba. Azt írtad, hogy otthon dolgoznak.Akkor menj oda, szöszölj mellettük, ezzel érdeklődést és megértést mutatsz az elfoglatságuk iránt, és lehetőséget teremtesz beszélgetésre.Ez be fog válni. Ha nem otthon dolgoznak0,akkor teremts olyan körülményeket, hogy napi 1 órát, vagy heti egy napot Rád, illetve Egymásra fordítsatok. A közös tevékenykedés,- legyen az bármi- remek alkalom a kommunikációra!

Ezen kívül, keress a környezetedben egy mértékadó felnőttet.Tanárt,edzőt,papot,szakkörvezetőt,felsőbb évfolyamost,házi barátot, akivel megoszthatod a gondjaidat anélkül, hogy kiadnának a szüleidnek, de tudva, hogy ők is elfogadják/elfogadnák az illetőt.Mert vannak dolgok a Te korodban, amiket se haverral, se baráttal, se szülővel nem lehet/illik megbeszélni.

Innentől kezdve a biztos háttér tudatában sziporkázhatsz a társaságodban, és a párválasztás sem lesz rémálom.

Sok sikert!

2012. nov. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kommentet, igyekszem megfogadni a tanácsodat!
2012. nov. 26. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!