Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Magányosan is lehet boldog...

Magányosan is lehet boldog valaki (barátok nélkül)?

Figyelt kérdés
Remélem, hogy aki szintén ilyesmin gondolkodik, az magára ismer ebben a kérdésben. Mi a véleményed/tapasztalatod erről?
2012. nov. 27. 18:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%

Sajna már általános sulis korom óta magányos vagyok barátok nélkül, mikor átkerültem középsuliba akkor megszakadt mindent addig barátságom, és később se alakultak sehogy sem, mert az osztályom jórésze nem városi volt, vagy pedig ég és föld voltunk..

Ez ment 5 éven keresztül, és úgy is ballagtam el a suliból hogy csak beszélőviszonyban voltam 3-4 emberrel

Pedig nem vagyok se csúnya, se bunkó, se csendes csak így alakult az életem

Jelenleg is magam vagyok, se barátnő se ismerősök, csak köszönő viszonyban vagyok pár körülöttem lévővel


A kérdésedre válaszolva: Nem vagyok boldog

20/F

2012. nov. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ezzel nem sokat mondtál:) Nem épp ilyenféle válaszra számítottam. Nagyban függ az ember élete attól, hogy miképp alakítja. Tény, hogy nincs szabály arra, hogy bárki boldog lehet magányosan, ha nem is törekszel, csak az "életnek" címkézett céltalanságra bízod magad, nem is lehetsz boldog. Úgy gondolom neked is ott az a felszínes életfelfogásod, mi szerint semmiről sem tehetsz.:)

Én boldog tudtam lenni így gyakran, azért, mert megtaláltam az életem fénypontját, ami boldoggá tett, de gyakran zavart, hogy újra és újra elfordulnak tőlem az emberek. Néha mániám, hogy meg kell változnom, de máskor úgy érzem, hogy minden rendben, tele vagyok lelkesedéssel a saját céljaim iránt. Egyedül a bizonytalanság zavar meg, folyton elbizonytalanodom mindennel kapcsolatban, mert attól félek, talán nem érthetnek meg. Bármennyire is megtalálom a boldogságom, nem látom érdemesnek azt, hogy magánynak szenteljem az életem. Úgy látom az életem, mint valami nagy bizonytalanság, mert tapasztalat darabjaimból úgy látom, hogy lehetnék boldog egyedül is, azokra az értékekre koncentrálva/gyarapítva, amivel az életem megáldott.... Előbb utóbb minden emberrel szemben megszakad a bizalmam. Még azzal is, akit igazán megbízható lelki társamnak láttam.

2012. nov. 27. 19:05
 3/23 A kérdező kommentje:
Gyakran megnyugtattak azzal, hogy nem érdemes más emberek véleményével foglalkozni, és valóban vannak emberek, akik önmagamért szeretnek. Nagyon szeretem néha hozzám hasonló felfogású emberek véleményét olvasni, mintsem állandóan a saját fejem után..
2012. nov. 27. 19:11
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

hány éves vagy?


amúgy szerintem lehet boldognak lenni egyedül. pl valami indiai muki aki meditál egész életében az erdőben is jól elvan.


de mondjuk nekem azért kell, hogy legyen egy olyan értelmes befogadó közeg, akit érdekel és örömmel hallgatja meg, hogy épp min gondolkodom, hogyan látom a dolgokat stb. de el tudom képzelni, hogy másnak nem kell.


szerintem alapvetően az a gond az összes nem átlagos életmóddal, hogy van az embereknek egy olyan jelentős hányada, aki meg van győződve arról, hogy csak úgy lehet ahogy ő csinálja és mindenki más deviáns életidegen nem tudom mi :D ezek el tudják cseszni a többiek kedvét.

2012. nov. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

20/L

Nem tudom, elolvastad-e a válaszom, de olyan könnyelműen oda vágtad, hogy "nem kell", pedig nem teljesen igaz az, hogy nem kell társ. Sokszor nagyon epekedem utána.


A harmadik bekezdésed elgondolkodtató. De szerintem csak arról van szó, hogy tulajdonképp nem "másokra"(mindenkire) próbálja ráerőltetni a meglátásait, hanem CSAK az életidegenekre, azokra, akiket, veled ellentétben, átlagosnak ítél. És valóban az átlagosnak ítélt áldozatokat zavarhatja ez a magatartás. Bár én nem teljesen tartozom ebbe a hányadba.

Tehát itt nem ez a főprobléma, az "életidegenek" hidegen hagynak, mint bárki mást.

2012. nov. 27. 23:00
 6/23 A kérdező kommentje:
én sok olyan embert ismerek, akivel szót értek, és teljesen elfogadó vagyok vele szemben. de ez már más téma.
2012. nov. 27. 23:03
 7/23 A kérdező kommentje:

nem tudom, mennyire helyénvaló, hogy idegenek baráti tanácsokat osztogatnak másoknak. ahhoz nagyon mélyen bele kell látni a másik lelkébe.

pl. sokakat kritizálnak olyan dologért, amit a másik kedvel. talán a fő baj az, ha valaki nem tud(nem mer) barátkozni.

2012. nov. 27. 23:14
 8/23 anonim ***** válasza:

arra gondolok, hogy ha te esetleg úgy döntenél, hogy nem keresel ismeretségeket és így jól éreznéd magad, akkor azért lehet nem lenne könnyű dolgod, mert nem biztos, hogy tudnád magad függetleníteni mások elvárásaitól, egyáltalán a pillantásuktól. hogy ők azt gondolják, hogy nem lehet egyedül jól élni és kész. szóval az vehetné el a kedved, hogy tudod, hogy az ő szemükben te nem úgy élsz ahogy élni kell, szóval a szemükben te vagy az életidegen, aki elrontja stb :) pl akár csak a családod is majd gondolja, hogy miért nem házasodsz meg mint mindenki, miért nincsenek már gyerekeid, mint mindenkinek stb. mert ez kell a boldogsághoz. és ha te nem így gondolod is ott lehet ez a füledben és beárnyékolhatja a jó kedélyed. szóval nem biztos, hogy az embernek van egyáltalán választása, egyszerűen, mert egy bizonyos fajta társadalomban él, ahol valamit várnak tőle és ő szeretne ezekben megfelelni. nem tudom jól fejezem e ki magam.(abban sem vagyok biztos, hogy értem e amire gondolsz)


ja és az a "nem kell" nem rád vonatkozott, hanem, hogy elvben el tudom képzelni, hogy van akinek nem kell.

2012. nov. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

ha a magány egyededüllétbeni szorongást jelent, akkor nem.

de aki képes egyedül is boldog lenni, annak igen.


szerintem itt kicsit több részletet kellene megadnod abból, hogy mit akarsz. de úgy látom pont ez a baj, hogy te magad sem tudod. valószínűleg valakire szükséged van, aki rábólint a tetteidre, hogy magabiztosabb legyél. és lehet hogy tudat alatt vágy egy párkapcsolatra, talán pont egy ilyen férfire, aki biztat a céljaid elérésében.


csak úgy átfutottam a válaszaid, inkább fejtsd ki bővebben ha tudod.


egyébként én sem vagyok barátos ember, bár vannak emberek, akikkel tartom a kapcsolatot, de egyiket sem mondanám kielégítőnek, és egyiket sem nevezem barátnak, mert már meguntam a kapcsolataim címkézését.


ahhoz, hogy boldog legyél egyedül, szerintem magadban kell megtalálnod/megteremtened azt, amit másokban keresel. de tekintve hogy az ember társas lény, szerintem sosem leszel igazán boldog egyedül, mert a bizonytalanságod nem jellemi, hanem egzisztenciális eredetű, azaz "mit keresek én az életben egymagamban". ezért is vannak ezek a hüllámvölgyek.


van neked egy számom, ami szerintem neked szól, figyelni kell a szövegre: http://www.youtube.com/watch?v=aEkgFB-8bMA

csúnya bácsi, de igazat mond.

2012. nov. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem igazán voltam tisztában azzal, hogy mit kéne most fejtegetnem, gondoltam, inkább témába merülve teszem azt.:)

Amúgy gyakran boldog tudok lenni magányosan is, és azt hiszem jó részt igaz rám, amit az utolsó részben írtál, igyekszem megteremteni magamban a "támaszom" de ettől még fájdalmasan magányos maradok! bizonyára szükségem van egy társra/támaszra, aki nem csak biztatásért, hanem csak úgy a boldogságomért legyen velem, sőt én biztassam őt és tarthassak valakihez. De ez ilyen "éhesdisznó" féle téma..de én is úgy vagyok ezzel, hogy ha voltak/vannak is barátaim, messze kielégítő a kapcsolat.

Úgy gondolom oka van annak, ha valaki azt mondja, nem kielégítőek a barátságai, én is mondhatnám, de ilyenkor sokszor magamat hibáztatom. kielégithetetetlen lehet, ha pl. túl sokat vársz el másoktól, mint amennyit adsz, és ha nem találsz olyan embert, aki megérti ezt, akkor inkább jobb visszavenni. Bár talán tök egyszerű a helyzet, ha nem talál valaki magának társat, vagy visszavesz magából, vagy elfogadja a magányt.

hmm, köszönöm, kedvelem Limp Bizkit-et, már azt hittem valami pszichológus videot küldesz.

2012. nov. 28. 09:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!