Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti voltatok iskola pszichológu...

Ti voltatok iskola pszichológusnál? Milyen volt? Többször vissza kellett menned, vagy ahhoz külön meg kellett kérned a pszihológust hogy legközelebb is fogadjon?

Figyelt kérdés
sosem hittem volna hogy szükségem lesz az iskolapszichológusra, de most nagyon. Milyen volt? Kicsit tartok tőle..állítólag 25 éves. Én 19 vagyok.

2012. dec. 6. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Voltam, mert az osztályunk tagjai nyolcadikban "baromi rosszak" voltak (cigi, verekedés, pia, drog - júj!) így lezavartak mindenkit a pszichológushoz. A legrosszabb az volt, hogy az alsósok kiröhögtek minket, hogy oda kell járnunk. (mert oda a 90%-ban a tanulási nehézségekkel küzdők és beszédhibásak jártak)

Egyébként pofátlan módon kérdezősködött, főleg magánügyekről (család) majd elolvastatott valami szöveget és kérdéseket tett fel belőle.

Amúgy nem nagyon emlékszem már.


A pszichológus alapvetően nem csinál mást csak téged beszéltet a vélt vagy valós problémáidról. Néha belekérdez, majd kapsz egy véleményt. Az övét, nyilván és fizetsz neki jó sokat. (jó a suliban talán nem kell)

2012. dec. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel hajlamos voltam a depresszióra már kicsiként is, én gimiben és általánosban is megjártam az iskolapszichológust. :D


Az általános iskolai szánalmas volt, aligha kezdett velem bármit is.

A gimis pedig többet beszélt, mint én, és néha olyan érzésem volt, hogy csak azért ez a szakmája, mert imád pofázni, és ebben az állásban aztán kifulladásig beszélhet.


Félnivalód nincs tőle. Ha konkrét problémával mész hozzá, mindenképpen segíteni fog, tanácsot ad. Kinevetnie, megaláznia tilos téged; továbbadni, amit te mondasz neki, szintén tilos. Szóval csigavér. :)

2012. dec. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sokat jártam egészen kicsi korom óta.Nem is tudom hány egyéb agyturkásznál jártam nem csak a suliba de végül is sokat segítettek.Lehet ha nem lettek volna most nem is élnék.Teszteket kellet kitölteni meg beszélni a dolgaimról mit gondolok stb. Adott mindenféle tanácsot meg nézzem más szemmel a világot.Gyógyszert nem szedtem.
2012. dec. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
gyógyszert én sem akarok szedni! Semmi esetre sem. Beszéltem vele telefonon, nagyon rendesnek tűnik. Köszi az eddigi válaszokat! Mindenkinek nyomtam egy zöldet! :))
2012. dec. 7. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!