Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet úgy szeretni az...

Hogy lehet úgy szeretni az embereket, hogy ne kihasználni akarjanak, hanem viszontszeretni?

Figyelt kérdés

Általában azt tapasztalom, hogy odafigyelek a környezetemben levő emberekre, segítek, mellettük vagyok a nehéz időszakaikban. Ha viszont én vagyok rossz passzban, cserbenhagynak.


Párkapcsolatban is jártam így. Volt párom elfogadott mindent, amit adtam, de neki nem volt vágya mellettem állni, mikor pl. beteg voltam.


Mi okozhatja azt, hogy ezt váltom ki az emberekből? Vagy egyszerűen csak nem a megfelelő emberekkel találkoztam eddig? Hol van az átmenet az önzetlen szeretet és a "balekság" között?


2012. dec. 12. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nemrég beszélgettem a barátommal arról, hogyan lehetséges az, hogy egy jó ember szörnyeteget csinál a másikból?

Hát éppen így, ahogy írod. Bölcsesség nélkül ha szeretsz, akkor a másikat elrontod, hiszen azt képzeli, mindaz jár neki, amit adsz, és semmit sem kell visszaadnia.

Soha ne fogd vissza a szeretetedet, de ha a másik nem viszonozza, ha kihasznál, mondd meg neki, hogy ez így nem helyes, és örülnél, ha nem viselkedne önző módon. Amennyiben elereszti a füle mellett, akkor egyszerűen el kell engedni és tovább kell lépni. Előbb-utóbb rá fogsz találni olyanra, aki maga is képes szeretni, vagy legalább fejlődőképes.

Ajánlom elolvasásra Fromm: Szeretet és Osho: Szerelmesen c. könyveit.

2012. dec. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az ünnepeken úgyis egyedül leszek, beszerzem ezeket a könyveket és elolvasom.
2012. dec. 13. 17:26
 3/3 anonim ***** válasza:

"Hol van az átmenet az önzetlen szeretet és a "balekság" között?"


Egy hajszál választja el, ugyanúgy ahogy az őrültet a tudóstól.


Ne hagyd hogy kihasználjanak, és akkor vagy viszont fognak tisztelni vagy eltűnnek az életedből, de legalább nem fognak hülyére venni.

2012. dec. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!