Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha ilyen dolgok érdekelnek,...

Ha ilyen dolgok érdekelnek, mi lehet belőlem?

Figyelt kérdés

Még meglehetősen fiatal vagyok ahhoz, hogy ilyesmin gondolkozzak (14/L), de nem lehet elég korán kezdeni. :)

Szóval, nagyon szeretek írni (elbeszélő költeményt, kisebb "színdarabot", de verset is, bár azt kevésbé). Kisebb koromban is kitűntek az írásaim a többiek munkái közül (nem, nem fényezem magam) Imádok mélyebb üzenetű filmeken, történeteken töprengeni, hogy vajon metaforikus értelemben mit is akar üzenni. Szerintetek, ha ilyen dolgok érdekelnek főképp, ha majd oda kerülök, hogy tanuljak tovább és mi lehet így belőlem?



2012. dec. 23. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Prérifarkas szortírozó
2012. dec. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, jót nevettem :D Na de komolyan.
2012. dec. 23. 20:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha emellett jó a fantáziád, idősebb korodban írhatsz egy-két könyvet. De elhelyezkedhetsz szerintem a filmiparban is, vagy a távközlésben.
2012. dec. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az írásra én is gondoltam már, ezzel az a gond, hogy az igazából nem egy olyan szakma, amelyből garantáltan meg lehet élni. Lehet, hogy kiadsz össz-vissz két könyvet, de azok olyan felkapottak lesznek, hogy milliók kelnek el a kötetekből. De az is megeshet, hogy tizenöt regényt adatsz, és a kutyának se kell.
2012. dec. 23. 23:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen jól látod,az írói szakma nem igazán kifizetődő,inkább az írásért írnak,nem a megélhetésért.Sajnos ez mindig is így volt,persze kivételek azok a nagy könyvek és írók akik közfigyelmet kaptak.

Ha média szakra mész lehetnél riporter,elhelyezkedhetnél egy újságnál,akár saját rovatod is lehetne,elmehetsz dráma szakra,ott tanulhatsz forgatókönyvírást,rendezést,dramaturgiát,akármit ami a színpaddal kapcsolatos,lehetnél filmkritikus,tanulhatsz színházelméletet,ilyenek.Nyugodtan nézelődj a gimik és fősulik között már most,lehet kedvet kapsz máshoz is,vagy megszeretsz egyet,és akkor már biztosan mehetsz az utadra.

2012. dec. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én is ilyen voltam... aztán most az orvosira fogok felvételizni.

Ez még simán változhat :) De elmehetnél pl színházba szövegkönyvírónak, ha szereted az angolt is, akkor műfordítónak.

Ez nem továbbtanulás, de küldd be pályázatokra a novelláid. Vannak olyanok, amik nagyon komolyak, esetleg ki is adják egy kötetben, az tök jó érzés!

sok sikert :)

2012. dec. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!