Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van bűntudatom a kapott...

Miért van bűntudatom a kapott pénz miatt?

Figyelt kérdés
Ma voltak nálunk rokonok, és kaptam egy "kis" pénzt. Először elszámoltam, azthittem 2000 de közben volt benne még 1 0, tehát 20.000 Ft-ot kaptam. Most meg valamiért bűntudatom van. Mikor nyáron is segítettem nagyapámnak, szinte a semmiért adott 5000-et, akkor is rosszul éreztem magam, és vissza akartam adni, de nem fogadta el. Meg mikor újra segítettem ősszel, akkor is adott 1 10.000-est. Más ilyenkor nem érzi rosszul magát.. De velem miért van ez? Mit tegyek ellene?
2012. dec. 28. 23:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%

Miért van? Nem tudom.

Mit tegyél? Add nekem, és megoldódik.

2012. dec. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem humor kategória, komolyan gondoltam.. Olyan mintha nem érdemelném meg vagy vmi ilysemi.. Így érzem. :/
2012. dec. 28. 23:23
 3/14 anonim ***** válasza:

Húszezret hogy számoltál kétezernek? Ezresnek nézted a tizest? Vagy apróban adták?

Sztem kamu...

2012. dec. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2000-nek néztem az elején, és vmi azt súgta, hogy számoljam meg a pénzem.. Ez valami megérzés volt. :D
2012. dec. 28. 23:25
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
A mamám is mindig ezresekkel dobál miután hozok neki valamit a boltból. Én ezt nem fogadom el, mert olyan, mint ha otthonról "lopnék", ugyanis a kis nyugdíjából nem tudna megélni, hanem mindig apa ad neki. Bezzeg amikor megkapja, megy az első busszal a városba, minden szart megvesz magának, mintha dúsgazdag lenne. Amikor meg elfogy, odajön sirbókolni meg duzzogni, (persze nem mondja meg, hogy pénzt akar apától), meg nekem mondogatja hogy apádnak milliárdjai vannak a bankban, meg milyen gazdagok vagyunk. Ezzel szemben meg átlagosan élünk, amire kell, van pénz, de nem szórjuk, vele szemben. Szánalom az egész.
2012. dec. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
örüljél inkább neki.. a bűntudat amúgy is h*lyeség. ha nem kell elküldheted nekem.
2012. dec. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Miért hülyeség a bűntudat?

Amúgy nem szeretetszolgálatnak szántam a kérdést, nem lesz elküldve senkinek. Mi sem vagyunk milliomosok.

2012. dec. 29. 01:18
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha a családod ilyen bőkezűen osztogatja a pénzt, akkor inkább örülj neki. Gondolom megtehetitek. Ne utasítsd vissza, nekik az okoz örömeg, hogy adhatnak neked, és rossz érzés ha visszautasítod. :)
2012. dec. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
fordítsd a családodra. Vegyél valami anyudnak vagy apudnak, amit már régóta szeretett volna.. kávéfőző, melegszendvicssütő.. akármi, aminek örülnének.. vagy a nagyszüleidnek.
2012. dec. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mi nem vagyunk valami gazdagok, mármint a család. A körülöttünk lévő rokonság az akik tehetősebbek. Anya nem engedné, hogy rájuk költsek, ajándékot meg már adtam karácsonyra.. Na de mindegy, tudom, hogy az nekik jó, ha nekem örömet okoznak, csak akkor azt nem értem, hogy én ennek miért nem örülök? De mondjuk már nincs olyan rossz érzésem miatta mint tegnap.
2012. dec. 29. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!