Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van bűntudatom a kapott...

Miért van bűntudatom a kapott pénz miatt?

Figyelt kérdés
Ma voltak nálunk rokonok, és kaptam egy "kis" pénzt. Először elszámoltam, azthittem 2000 de közben volt benne még 1 0, tehát 20.000 Ft-ot kaptam. Most meg valamiért bűntudatom van. Mikor nyáron is segítettem nagyapámnak, szinte a semmiért adott 5000-et, akkor is rosszul éreztem magam, és vissza akartam adni, de nem fogadta el. Meg mikor újra segítettem ősszel, akkor is adott 1 10.000-est. Más ilyenkor nem érzi rosszul magát.. De velem miért van ez? Mit tegyek ellene?
2012. dec. 28. 23:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Azért nem örülsz, mert gáznak érzed elfogodani, de ne érezd. Én úgy vagyk vele, hogy ha valaki pénzt akar adni, akkor azt MINDIG el kell fogadni. Utána meghálálhatod valahogy, de a lényeg h fogadd el :)
2012. dec. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Nekem az egyetemi tanulmányaimat akarta támogatni egy olyan ismerősünk, aki még csak nem is rokon, és kb kétszer találkoztam vele az életemben. Nagyon sok pénzt akart adni, mert külföldi és özvegy nyugdíjas, nagyon gazdag és nincs kire költse. Én is nagyon rosszul éreztem magam, úgyhogy beszéltem vele és nem fogadtam el, pedig nagyon kellett volna.

Viszont szerintem, ha rokon adja, főleg ha közeli és nem olyan nagyon sok- jó, mondjuk 20e az...- akkor nyugodtan elfogadhatod :)

2012. dec. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
ha nincs szukséged a pénre akk vegyél neki valamit hány éves vagy?
2013. jan. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Szükség van rá, gépre spórolok, és 17. Amúgy meg ide 200km-re élnek, szóval lehetetlen.
2013. jan. 6. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!