Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy viselkedhetnék ösztönöseb...

Hogy viselkedhetnék ösztönösebben?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy egyszerűen nem tudok ösztönösen cselekedni. Amit jön egy ösztönös gondolat, egyből elkezdek rajta agyalni, amivel talán még nem lenne gond, de egészen addig agyalok rajta, amíg végül semmi nem lesz a dologból. És ez a tulajdonságom az élet minden területén bekorlátoz...

Képtelen vagyok a spontaneitásra is, mindig mindenre forgatókönyvet írok a fejemben...


2013. jan. 2. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

És te csinálod jól. Azt ne hidd, hogy ösztönösen csinálsz valamit, az jól fog elsülni. Lehet, hogy sokszor igen, meg könnyebb, de akkora pofára esések szoktak lenni (nem gondolsz minden tényezőre, alternatívára), hogy csak na. Persze ezt nem szokták hangoztatni.

Illetve, attól még, hogy a legtöbb ember ösztönösen cselekszik, az még nem jelenti mindig azt, hogy te csinálod rosszul. Egyszerűen az emberek felelőtlenek, lusták mindig mindenre alternatívákat, "forgatókönyvet írni". Pedig ezt kéne, és jó pár probléma egyszerűbb lenne. A te kis "forgatókönyveddel" sokkal felkészültebb vagy, alaposabban átgondolod a dolgokat és ha valami rossz bekövetkezik, azzal is tudsz számolni.

Nem gondolod?

2013. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem akarok mindent ösztönből csinálni, de így mire minden kis forgatókönyv elkészül, addigra talán már nem is aktuális a dolog. :)

Nem, én úgy gondolom, hogy ebből a szempontból a szélsőség felé csúsztam, és inkább valahol a középutat szeretném megtalálni.

2013. jan. 2. 13:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Én felháborodtam az első válaszon, már csak azért is mert arra emlékeztet amit már élőben is többször megkaptam. Az, hogy az emberek többsége ösztönösen viselkedik, és ráadásul ez okozná a problémákat, legalábbis megkérdőjelezhető. Szerintem pont a tehetetlenség, a túlkomplikálás és a "rosszindulatú" változat, amit érdekből cselekvésnek, kétszínűségnek szoktak nevezni okoz komoly problémákat.

Én is ösztönösebben akarok viselkedni, és rengeteget agyalok rajta hogy ezt hogy kéne, de egyelőre fogalmam sincs. Valahogy azt kell tudatosítani magunkban, hogy az egyetlen járható út ha őszinték vagyunk a világhoz és magunkhoz is. Ja és még egy fontos dolog, ami nekem segített már: azt tudatosítani - mielőtt elkészülnének a forgatókönyvek:) - hogy az él aki dönt, és hogy döntést hozni jó, aszerint cselekedni még jobb. Ha eszedbe jut valami ami neked jó lenne, gondolj erre, és csináld meg. Hogy a fennmaradó időben agyalsz rajta, az remélhetőleg kikopik.

Sajnos ha valamire egyáltalán nem nevel a társadalom az pont ez. Azt a gyereket ajnározzák otthon és az iskolában is, aki csak ül egyhelyben és nem csinál semmit. Még akkor is rászokik erre az ember ha a saját természete ellen való!

2013. jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!