Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan, mivel segíthetnék neki?

Hogyan, mivel segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Egyik barátommal szórakoztam, csak úgy viccelődtem vele 1-2 dolgon, ő meg kifejezetten érzékenyen reagált rá, nem is értettem, teljesen magába fordult egyik percről a másikra. Nem tudtam hogy számára rosszat szóltam, utána nekiálltam faggatni mi baja... Végülis elmondta,bár elég zavarosan.

Hogy még kiskorában (fiú létére) megrontotta egyik rokona(!!) többször is. Amikor mondta szüleinek azok nem hitték el. Bár azt se tudta akkor hogy pontosan mi van. Aztán amikor kicsit jobban felnőtt akkor jött rá, és hogy teljesen tönkreteszi ez, ezért van legyengülve, meg sovány, meghogy nem érzi magát férfinak, hanem valami nemtelen alaknak. És hogy ne kritizáljam többet az alkata miatt, meg szóba se hozzak ezzel kapcsolatos dolgokat, mert elkapja a rosszullét tőle, meg ilyen rettegés.

Én meg hallgattam mint a hülye és egy szót nem tudtam szólni, hogy most erre mit mondjak fogalmam nem volt. Elég kellemetlen volt a helyzet, szerintem az jött le neki hogy most undorodok tőle vagy valami...Pedig nem csak tényleg én éreztem magam kellemetlenül...

Mit tudnék mondani neki, mit csináljon, hogyan lehet segíteni egy ilyen emberen? Egyáltalán lehet?

Pszichológusnál már volt többnél is, az nem segített.



2013. jan. 4. 02:01
 1/2 csibebogi válasza:
Csak légy a barátja,beszélj vele.Segíts neki.Nem lehet könnyű neki. De azért próbáld meg az ő szemszögéből nézni a dolgokat.Már az is nagy szó,hogy neked elmondta szerintem. Ez azt jelenti,hogy megbízik benned. Ha a pszichológus nem tud neki segíteni akkor nagyon semmi más maximum azok akikben bízik. Pl. az ,hogy a szülei nem hitték el...érdekes. Lehet,hogy néhányan erre azt mondanák,hogy beszéljen egy rendőrrel, meg ilyenek. Ez persze hülyeség mivel nagyon bizonyítani sem tudnák.(Meg amúgy is..) Az meg ,hogy nem érzi magát férfiasnak..na ez tényleg csak a körülötte lévőkön múlik,hogy ki mit mond róla,neki. Először is tudasd vele,hogy nem "undorodsz" tőle.Neki ez sokat segítene.Na és persze a körülményekhez az is hozzátartozik,hogy mennyi idős most ,és ,hogy mindez milyen rég történt.
2013. jan. 4. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Most 17 éves, azt mondta kb 8 éves volt amikor történtek a dolgok. Tudom hogy nagy dolog, hogy ezt megosztotta velem, mert elég nagy bizalom kell hozzá. Meg tudom érteni hogy nincs túl nagy önbizalma így nemi téren, mert apja se volt, nevelőapja az szart rá, na meg ugye ez is... Megpróbálom kicsit helyre rakni ilyen téren. Azt hogy önmagukban mennyire tudják lerendezni az ilyen dolgokat az emberek, azt viszont nem tudom.

Holnap találkozok vele, aztán megpróbálom tisztázni vele a dolgot.

2013. jan. 4. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!