Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért szólják le elvből azt,...

Miért szólják le elvből azt, ami divatos és népszerű? Csak az lehet érték, ami underground?

Figyelt kérdés

Tudom, általában ami divatos, az giccses is, de mindennek van negatívuma, ami mellett ott ragyoghat számos pozitív vonás is.


Csak egy példa: Paulo Coelho

Sokat támadják, hogy milyen egyszerű és közhelyes, ami igaz is. Viszont rengeteg embernek adott reményt és alapjáraton igazat ír, még ha giccsesen, közérthetően is.


Mindenbe bele lehet kötni, mindennek van gyenge pontja, még a legértékesebb embereknek, műveknek is.


Ha valaki felkapott, azt rögtön meggyanúsítják, hogy csak a pénz miatt csinálja, de hát ki ne élne azzal a lehetőséggel, hogy abból gazdagodhat meg, amit szeret csinálni?



2013. jan. 12. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Az embereknek eltérő az ízlésük, nem feltétlenül azért szólnak le valamit mert divatos, hanem mert nem tetszik nekik. Csak értelemszerűen ha valami reflektorfényben van az jobb céltáblává válik az ellenszenvnek. Pl nem szeretem a musicaleket, de mivel a tv-ben adnak sokat, nem foglalkozok velük. Viszont nem szeretem a valóság show-kat sem, amiből viszont túl sok van, uh inkább azokat szidom. (illetve szidnám, ha néznék tv-t:D)

A népszerű zenékkel pl az a baj, h amikor felkapottak lesznek, a rádiók, a zenecsatornák, a szórakozóhelyek, elkezdik ezerrel játszani, és az emberek egy részénél szerintem kibassza a biztosítékot, ha naponta 100szor kell végighallgatnia valamit, még ha az amúgy nem is egy rossz szám. Olyan mintha megpróbálnák ráerőltetni az emberre.


Persze vannak akik csak azért utasítják el az éppen népszerű dolgokat mert ezáltal úgy érzik, ők a tömeg fölé emelkedtek, és nagyobb egyéniségek...

2013. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert ami divatos, az általában felszínes és hamar értékét veszti a tömeg szemében az idő haladtával, bár itt főként zenére gondolok, a könyvekre speciel nem sokszor igaz.

De gondoljunk csak a két-három évvel ezelőtti öltözködési divatra, ami lényegében hasonlít a maihoz, de vannak elemek, ami ma "gáz". Vagy néhány stílusban a tavalyi zene például már nem is jó, mert lejárt és mindenki annyit hallgatta, hogy már a könyökén jön ki.


Igazából én is elvből utálom a popkultúra nagy részét, de főként ezekre vezethetők vissza az indíttatásaim, hogy itt nem a tehetség vagy az érték számít (az esetek nagy részében!), hanem hogy ki milyen nagy botrányt tud csinálni, hogy mindenki megvegye a lemezét, amitől primitívebb dallamot akarva sem lehet írni.

Mindeközben az igazi értéket képviselő dolgokra egyáltalán nem jut figyelem.


Lehet, hogy ez kicsit eltér attól amit kérdeztél, de én ez miatt tételezem fel azt, hogy a divatos dolgokban nem lakozik sok érték. (persze ez nem mondható minden divatosnak számító dologra, hanem a kultúra részre inkább.)

2013. jan. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!