Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szociális fóbiám van, mit...

Szociális fóbiám van, mit tegyek? :' (

Figyelt kérdés

Aki nem tudná mi az:

[link]

Mind igaz rám,amit írnak..:(


Nincs senkim akire számíthatnék:'(( Nagyon rossz napom volt,mindig beszólnak meg cseszegetnek,de a mai nap borzamlas volt:(((

Felhívtam az állítólagos barátnőimet,senki nem ért rá velem találkozni,senki nem hallgatja meg a problémáimat.


Úgy érzem hogy túl gyenge vagyok az élethez,mert mindent magamra veszek,és mindent túlreagálok,sokszor jár az öngyilkosság a fejemben,de nem vagyok olyan önző,hogy megtegyem ezt anyuval.. Állandóan bennem van a megfelelési kényszer és az foglalkoztat folyamatosan hogy mit gondolnak rólam az emberek.

Mit csinálak?:(((

15L


2013. jan. 17. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is 15 éves lány vagyok és teljesen ugyanez van velem is...

Én a következővel próbálom megoldani a problémámat:

Azt az énemet, aki meggátol mindenben, akinek minden fáj, aki sír ha beszólnak neki kiölöm magamból és egy olyan személyiséget hozok a felszínre, amilyen mindig is akartam lenni.

Nem lesznek érzéseim, nem leszek gyáva, és bármit megtehetek amit csak akarok. Öngyilkos ne legyél, mert nem érdemlik meg mások, akik bántanak, hogy miattuk tedd meg. Inkább harcolj, hogy megváltozz és jobb lesz minden.

Én amikor szabadjára engedem magamat az érzéseimnek, csak fájdalmat érzek, semmi mást, pont ezért ölöm ezt ki magamból...

Sok sikert!:)

2013. jan. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Volt, mikor még én is ilyen voltam, pár éve. Lassan eltudsz oda jutni, hogy ne vedd figyelembe azt, amit mások mondanak rólad... onnantól már könnyebb. Kicsit meg kell próbálnod úgy élni a mindennapokat, hogy tisztában vagy vele ki vagy te és nem játszod meg magad senki miatt... ne bújj el, ne legyél visszahúzódó, az sose segít...


Igazából most hirtelen nem is tudom hogyan tudnám leírni neked jól a lényeget.... ha gondolod írhatsz egy privát üzenetet ha beszélgetni szeretnél.

2013. jan. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na jah, ha igazi szocfóbos lennél nem lennének barátaid, nem mernél senkit megkérdezni hogy találkozzatok-e. Mersz-e az utcán csak úgy járkálni? Fel tudsz-e szállni egy buszra úgy hogy nem érzed azt mindenki téged néz? Ha a válasz igen, akkor nem vagy szocfóbos. Tudsz-e szóbaállni emberekkel? Ha igen, akkor nem vagy szocfóbos.

Ez a kamaszpanasz.hu-s cikk sem a szociális fóbiáról szól, hanem kamaszok panaszairól. Ha ennyi a bajod, az iskolapszichológus is segíthet megoldani. Ha nem, akkor egy komolyabb szakember.

2013. jan. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na jah, ha igazi szocfóbos lennél nem lennének barátaid, nem mernél senkit megkérdezni hogy találkozzatok-e. Mersz-e az utcán csak úgy járkálni? Fel tudsz-e szállni egy buszra úgy hogy nem érzed azt mindenki téged néz? Ha a válasz igen, akkor nem vagy szocfóbos. Tudsz-e szóbaállni emberekkel? Ha igen, akkor nem vagy szocfóbos.

Ez a kamaszpanasz.hu-s cikk sem a szociális fóbiáról szól, hanem kamaszok panaszairól. Ha ennyi a bajod, az iskolapszichológus is segíthet megoldani. Ha nem, akkor egy komolyabb szakember.


Az,hogy vannak barátaim csupán annak köszönhető,hogy kb egy éve lettem ilyen,de ha most kéne barátokat szereznem,nem menne. Ezért nincsenek barátaim a gimiben(most vagyok 9.-es) Merek az utcán egyedül járkálni. Kb amíg hazaérek a suliból. Az úgy pont elég.

És igen,bárhova bemegyek,úgy érzem h engem néznek...:/

És nem,ismeretlenekkel képtelen vagyok beszélgetni. Csak a családommal,és a közeli barátokkal. Meg maximum pár osztálytársammal..


Amúgy nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!:)

2013. jan. 18. 09:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindenképpen érdemes lenne megosztanod az anyuddal a problémáid, utána pedig együtt felkeresni egy megfelelő dokit. (pszicháter/pszichológus)

A szociális fóbia és a depresszió nagyon elterjedt népbetegség, hidd el, tudni fogja a doki hogy mi ez. És nem ciki, csak a fiatalok szeretnek mindenen viccelődni...


Fontos, hogy ne hagyd hogy a félelmeid alakítsák az életed, ne használj elkerülő viselkedést, mert az csak ront a dolgon. Minél tovább halogatod a segítség kérést, annál rosszabb lesz mivel rögzülnek benned a félelmeid az évek folyamán. Ezért fontos, hogy mielőbb tégy ellene.


Ha felkerestek egy orvost, akkor ne hagyjátok, hogy csupán egy recepttel elküldjön, ez olyan probléma amihez terápia is kell.

2013. jan. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már elmondtam anyának...meghallgatott,de nem vette komolyan. Nem akartam neki mondani hogy tényleg szükségem lenne segítségre,mert nincs ilyenre pénzünk..:|
2013. jan. 19. 11:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Vannak ingyenes pszichológusok is. Közöttük is akad jó.
2013. jan. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá pénz, TB támogatja. Keressétek fel a helyi pszichiátriát.
2013. jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!