Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Képmutatás nélkül lehet élni?

Képmutatás nélkül lehet élni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 18. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Persze. Csak nem lesznek barátaid.
2013. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Biztos vannak olyan kapcsolatok ahol ez igaz... Szerencsére az én komoly barátaim közül egyik sem ilyen. Ugyan nem írtam oda, de én a munkahelyen lévő kollegiális viszonyokra gondoltam inkább...Főleg ha minden nap össze vagy zárva több emberrel, és minden pillanatban meg kell felelned nekik. Mert ha egy véleménnyel is kilógsz a csapatból, akkor aztán ott a konfliktus.
2013. jan. 18. 17:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Ismerős. De akkor pedig az következhet be, hogy kivetnek a csoportból. Hogy befeketítenek...stb.

Egyébként én egy idő után meguntam a képmutatást, ennek következtében kivetettek maguk közül. De már nem érdekel.

2013. jan. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Jézus :) ***** válasza:

Lehet.

"Álarcainkat" azért használjuk ebben a társadalomban, hogy jobban beilleszkedjünk. Más álarcot veszel fel otthon, mást mikor suliba, vagy a munkahelyedre mész. Mást mikor egy hajléktalannal, és mást mikor a főnököddel beszélsz. Azért, mert minden szituációban meg akarunk felelni. Így néha észre sem vesszük amikor hirtelen álarcot cseréltünk. És miért akarunk megfelelni? Mert engónk ezt akarja. A többre vágyást. Az elismerést. Aki egyáltalán nem veszi észre mit művel bizonyos szituációkban, képmutatónak nevezzük, közben az illető nem is gondol bele, hogy ez másnak nem tetszhet. Sajnos sokan ezt már természetesnek veszik.

2013. jan. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom. A legrosszabb az amikor minden nap máshogyan gondolkodnak ugyanarról a témáról. Már nem tudom, h mi a jó? Ha van kalapja a nyuszikának vagy ha nincs... Nem bírom, és már a munkahelyi váltáson gondolkodom. De akkor megint csak én leszek a gyenge láncszem, így lettem elkönyvelve már az elején. Viszont minden nap ráerőltetni magamra a jókedvet és mosolyogni ahhoz nincs már kedvem, Most akkor könnyebb lenne elmenekülni???
2013. jan. 18. 17:11
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez a legnagyobb baj a társadalomban, hogy sokan már tényleg észre sem veszik, ha a viselkedésükkel megbántják a másikat. Van olyan, aki ezt akkor szereti a legjobban tenni, ha csoportban teheti. Így biztos erősebbnek hiszi magát. Ezt nem lehetne mégis valahogyan elkerülni??? Fontos, hogy mindig mindenkinek megfeleljünk?
2013. jan. 18. 17:14
 7/7 Jézus :) ***** válasza:
Senkinek sem kell megfelelnünk. Kinek nem inge ne vegye magára. Csak nevess rajtuk. Még nem értik a lényeget. Hiányos a tudásuk. Sajnáld őket ha megbántanak. Ne sértődj meg, mert amit mondanak a tudatlanságukból ered, és nem rád vonatkozik. Meg kell tudni nekik bocsájtani. Ezzel segíthetsz nekik. Ha mindent magunkra vennénk megőrülnénk, kisebbségi komplexusban szenvednénk. Légy boldog, hogy te már ezt tudod. És reméld , hogy szegény "testvéreidnek" is egyszer kinyílik a semük.
2013. jan. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!