Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » S. O. S! Teljesen infantilis,...

S. O. S! Teljesen infantilis, "szülőfüggő" vagyok! (? ) 17/L (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Önállótlan is vagyok.

Kezdjük azzal,hogy majdnem 12 éves voltam,amikor anyukám meghalt.A mamám nevelt utána,apával éltünk hárman.Mama mindent megcsinált,apa segített néha tanulni,stb.

Most ott tartok,hogy nem tudok helytállni egyedül a suliban,sok anyagot nem értek,amiben apa nem is tud segíteni (amiben tudna meg azért nem segít,mert nincs hozzá energiája,kedve,türelme).Otthon nem tudok kimosni,főzni stb,most,hogy a mama tartósan súlyos beteg lett.

Hatalmas bennem a feszültség,depresszió,reménytelenségérzés,lelki űr,állandóan rosszul érzem magam fizikálisan:fulladás,krónikus hátfájás,gyengeség,szédülés stb.

Nem tudok dolgokat egyedül intézni.Nincs kötelességtudatom a gyakorlatban,csak elméletben.Ráadásul még az is megnehezíti a dolgokat(pl suliba járást),hogy Szombathelyen lakunk,ami azért egy elég nagy város.Állandó figyelem hiányérzetem van,egy ember figyelmét igénylem minden nap legalább 3 órában a sulin kívül.Nem vagyok biztos magamban,rengeteg döntésemet meg kell beszélnem valakivel.

Nem lett valami összefüggő,de remélem értitek.Ha valami nem világos,akkor nyugodtan kérdezzetek!Mit csináljak?

Köszönöm,hogy elolvastad!Anett


2013. jan. 21. 15:33
 1/1 bogcsika22 ***** válasza:

szerintem csinalj az apukaddal hetvegen vagy szunetekben kozos programokat meg a barataiddal. A mamaddal legyel sokat. Gondolkodj pozitivan. A tanulasban kerj a tanaroktol segitseget meg a barataidtol. Ha van lehetoseged ra lovagolj(megnyugtato).Jarjal szakkorokre meg ilyenek. pl:rajz, enekkar.kezdemenyezz beszelgetest egy tarsasagban pl: Hogy hivnak?, Hany eves vagy?, hanyadikos vagy?, Hogy tetszik...?(mondjuk ez a foglalkozas meg ilyenek)

remelem tudtam valamennyit segiteni :)

2013. jan. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!