Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 18 évesen már mondhatni, hogy...

18 évesen már mondhatni, hogy felnőtt nő vagyok?

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen...mondhatni.
2013. jan. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Van aki mondhatja magáról van aki nem. Gondolkozásban dől el nem korban.
2013. jan. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érzed magad annak, akkor nem.
2013. jan. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Hole Hunter ***** válasza:
100%
Egy 14 éves gyerekhez képest igen. Ugyanakkor van, akinek még 30 éves korára sem nőtt be a feje lágya. Szal viszonylagos, mint minden. Ha boldog felnőtt akarsz lenni, egy kicsit mindig maradj meg belül gyermeknek!
2013. jan. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát én 23 is elmúltam mikorra kezdtem magam nőnek mondani/érezni. Mondjuk személyigazolvány szerint igen, meg gondolom testalkatilag is már felnőtt vagy. De az érzés számít, a gondolkodás.
2013. jan. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szerintem amíg ez kérdés, addig nem vagy felnőtt. Ha egyedül is meg tudod állni a helyed az életben, akkor igen.
2013. jan. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 loupsolitaire ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy nagykorú (és büntethető). A "felnőtt nő" státuszhoz szerintem még kell pár évnyi tapasztalat.
2013. jan. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 2xSü ***** válasza:

A felnőttség csak jogilag kötődik az életkorhoz.


Felnőtt vagy, ha mondjuk saját lakásod, albérleted van, a saját munkádból élsz, magad végzed a hétköznapi teendőket, azaz magad mosol, magad főzöl, magad takarítasz, ha tudod milyen célokat akarsz elérni, ha ismered és kontrollálni tudod önmagad.


Ha anyukával élsz, az ő pénzéből, ha ő mos rád, ő főz neked, ő takarít, ő mos, ha fogalmad sincs mihez kezdj az életeddel, és képtelen vagy értelmezni és kezelni a saját vágyaidat, érzéseidet, akkor gyerek vagy, kortól függetlenül.


Ismertem olyan embert, aki 35 évesen is gyerek volt, önellátásra, önálló életre képtelen.

2013. jan. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egyedül élek albérletben, a saját munkámból élek, a szüleim nem küldenek pénzt, magamra mosok, takarítok, főzök stb... és vannak céljaim, amit igyekszek minél hamarabb beteljesíteni. (iskola, munka, stb) Bocsi, ezt lehet, hogy ki kellett volna írnom a kérdés alá.

De köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. jan. 22. 14:47
 10/10 2xSü ***** válasza:
Akkor gondolom te is érzed, hogy a magad lábán állsz, a saját életedet éled, nem szorulsz mások (így a szüleid) segítségére sem. (Persze kérheted a segítségüket, tanácsukat, de nem esnél kétségbe, ha erre nem lenne módod.) Ha így van, akkor igen, tekintheted magad felnőttnek.
2013. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!