Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Káosz az életem. Hogyan...

Káosz az életem. Hogyan tegyem rendbe?

Figyelt kérdés

Diák vagyok.Folyton tornyosul a sok munka a fejemre,ilyen olyan dolgozatok,esszék napról napra gyűlnek.

A szobám körülbelül így néz ki:

[link]

Teljesen elhagytam magam,mosolyogni sem tudok már,kihagytam egy csomó iskolát,most is fent vagyok,megint rám tört a pánik,próbáltam kicsit pótolni az iskolai anyagot.

Senki nincs mellettem akire számíthatnék,csak elfelejtett barátok akikkel néha összefutok.Minden nap hazajövök,bámulok ki a fejemből.Szociális életem 0. Emocionális támaszom senki semmi.Úgy érzem mindenre találok kifogást.Tudom mit kell tennem de nem tudom honnan kellene megközelíteni a problémát.Legszívesebben újrakezdeném az egész életem.Írjatok bármit kérlek.



2013. jan. 23. 02:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha elmész dolgozni vagy egyetemre, sokkal több lehetőséged lesz az életed szociális oldalán munkálkodni. Most szerintem az a legfontosabb, hogy az iskolai zűrzavarból kigyere, mert az sok terhet levesz a válladról. Hogy érted, hogy kihagytál egy csomó iskolát?
2013. jan. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Paul Gauguin francia festőművész 1891-ben elment a paradicsomi körülményekkel megáldott Francia Polinéziába, hogy teljesebb életet éljen. Kicsapongó múltja azonban betegséget hozott rá és másokra is. Amikor halála közeledtét érezte, festett egy nagy képet, amelyen „az életet nagy misztériumként értelmezte”. Tudod, milyen címet adott Gauguin ennek a festménynek? A következőt: „Honnan jöttünk? Mik vagyunk? Hová megyünk?” Talán már hallottad másoktól, hogy hasonló kérdéseket tettek fel. Sok ember tesz fel magának ilyen kérdéseket. De ha nem találnak a kérdéseikre kielégítő válaszokat, és az életüknek nincs igazi értelme, akkor hová fordulhatnak? Talán úgy következtetnek, hogy életük alig-alig különbözik az állatokétól.
2013. jan. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így már érthető, miért írhatta Freeman Dyson fizikaprofesszor: „Nagyra becsült elmék gondolatait osztom, amikor újra felteszem Jób kérdéseit. Miért szenvedünk? Miért oly igazságtalan a világ? Milyen célt szolgál a fájdalom és a tragédia?”

Ha ezekre a kérdésekre megtalálod a választ, akkor az segít, hogy rendbe jöjjön az életed!

Most erre lehet azt reagálod, hogy ezekre a kérdésekre nincs válasz....De igenis van, és sok ember akik megkapták, most boldog, céltudatos életet élnek. Ezeket a válaszokat a Szentírásban találod!

2013. jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Először talán a biztonságérzetedet kellene helyre tenni, otthon, család, hogy tudasd magadban, hogy van időd mindent rendbe hozni, hogy van egy családod, aki biztosítja a túlélésed. Azután egyel feljebb lépve nem ártana a szeretet vágyigényét kielégíteni, azt, hogy tartozol egy közösséghez, itt is a család és már a barátok is szerepet játszanak. Maslow piramisát lehet meg kellene nézni és az alapján eldönteni, hogy mi hiányzik az alsóbb szintekről, mivel azok elengedhetetlen kellékei a teljes életnek.
2013. jan. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Volt már pár ilyen kérdésem,de eddig erre kaptam a leghasznosabb válaszokat.Mindannyian jókat írtatok.Megnéztem Maslow piramisát...hát nekem kb. minden szintről hiányzik valami.


Aki kérdezte privátban hogy lány vagyok-e annak üzenem hogy igen .Bár nem tudom hogy ez miért fontos...


Tényleg köszönöm a válaszokat,mindegyiken elgondolkodtam és tényleg azon leszek hogy változtassak.

2013. jan. 23. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!