Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tegyem rendbe az életem?...

Hogy tegyem rendbe az életem? Nem akarok öngyilkos lenni!

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, a szüleimmel élek. Egyáltalán nincs valami jó viszonyom velük, de szerencsére ritkán találkozunk (én dél körül megyek dolgozni és este jövök mikor ők már alszanak).


Amióta vége lett a giminek az összes barátnőmmel megszakadt a kapcsolatom (új barátnőkre tettek szert az egyetemen/fősulin, vagy éppen a szerelmükkel vannak éjjel-nappal, vagy gőzerővel tanulnak...). Annyira elfoglaltak, hogy az elmúlt egy évben 1x(!!) tudtam csak találkozni egyetlen gimis "legjobb" barátnőmmel.


Barátom nincs, nincs hol ismerkedjek meg természetesen szüleim nagyon rossz szemmel néznék, bulizni sem járok (nincs hova és nincs kivel ugye).


Nagyon nem vagyok megelégedve a külsőmmel sem. Nagyon vékony vagyok (43kg és 160cm) szeretnék hízni, de iszonyú nagy lelkiismeret furdalásom van, ha sokat eszem.


Eddig összespóroltam 2,5 millió forintot. Szeretnék egy plasztikai műtétet és egy 10 év körüli autót venni, de meg sem merem említeni itthon.


A testalkatom miatt nem tudok sportolni, ruhákat se nagyon veszek (egyszerűen sehogy se állnak rajtam.. ) úgy érzem nincs semmi örömöm az életemben.


Nem szeretnék így élni.


2012. jún. 14. 20:41
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:

Úgy érzem nincs minek éljek, nincs mit megéljek, nincsennek álmaim, a vágyaim kilátástalannak tűnnek.. nincsennek emberi kapcsolataim, evési problémáim vannak stb.


Pszichológushoz nem szeretnék menni, mert nagyon drága.

2012. jún. 14. 20:44
 2/44 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál, hogy esetleg elköltözz otthonról? Esetleg ha már van úgyis megtakarításod, lehet jobban járnál,ha végre ténylegesen a magad ura lennél....Ha van időd esetleg vehetnél egy tornabérletet(aerobic,konditerem,zumba v bármi amihez kedved van.).Egyrészt jó ismerkedési lehetőség,másrészt nagyon jót tesz a sport a lelkednek és a testednek is! Amíg nem próbálod ki a rendszeres sportot,addig tényleg hihetetlennek tűnik, hogy mennyire képes megváltoztatni az életed...Persze nem papolni akarok vagy rábeszélni bármire is!:) Nagyon jó alakformáló tréningek vannak.Az aerobik kifejezetten ilyen,de még van számos fajta.


Ha kiszabadulnál az otthoni rossz légkörből és kicsit el tudnád magad engedni,szerintem sikerülnének a vágyaid. Vagy ha otthon végülis elvagy a szüleiddel,hisz alig találkoztok,akkor gyűjthetsz még több pénzt,hogy tényleg biztos talpakon állj anyagilag és utána jöhetnek a célok,tervek.De szerintem a sport és az ismerkedés belefér attól függetlenül, hogy kivel és hol élsz:)

2012. jún. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%

szia:)

ne szomorkodj:) kicsit ilyensmi helyzetben vagyok én is, nincsenek barátok, így nem járok sehova, önbizalomhiányos vagyok:(

sokszor kesergek én is, de mindig van remény:) vannak céljaim...próbáld te is igy felfogni, mert biztosan lesz majd barátod meg minden, légy türelmes:)

használd ki ezt az időt, ahelyett, hogy mondjuk barátnőzöl, adj magadra több időt, próbálj ki új külsőket otthon, erősítsd meg magad minden téren:)

biztosan nagyon szép vagy így is, vkinek plasztika nélkül is tetszeni fogsz:)

remélem segítettem:)

2012. jún. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarnál a spórolt pénzedből inkább megpattanni anyuéktól? Mondjuk egy másik városba, ahol új emberekkel találkozhatnál, vagy ez a pénz pont elég jó kezdet arra, hogy kimenj külföldre tapasztalatot szerezni, nyelvet tanulni. Meg kell próbálnod valami érdeklődési kört találnod, mert ez az önsajnálat csak beteggé tesz.
2012. jún. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Ne műtűre költs, most azt hiszed, attól egy csapásra megváltozik minden. Tedd, amit a többiek is mondanak, lépj le otthontól. Nyugodj meg, egyél jókat. Ne görcsölj a külsődön, mert amint megnyugszol hízni fogsz. Persze ha csak nincs lelkiismeret furdalásod az evés miatt. Ne legyen. Azért KELL enned, hogy erőre kapj, hogy működni tudjon a tested lelked rendesen és nem élvezetből.
2012. jún. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 Shaddark ***** válasza:

A sport szerintem is szuper ötlet.

Plasztikai műtét D Na, az nem old meg semmit. Hát, ha megnézed az öngyilkosságot elkövetett lányok fényképeit rájössz hogy ha szép vagy még rosszabb. Ez csak kifogás, hogy ne kelljen szembenézni az igazi félelmeiddel.

Környezetváltás se rossz ötlet, de rá kellene készülnöd.

Amíg el nem jutsz odáig hogy képes vagy egyedül élve is jól érezni magad, mert ha hirtelen egyedül maradsz még roszabb lessz minden. Sport, Osho könyvek, Müller Péter könyvek... Fejleszd a lelked, hogy egy önbizalommal teli egészséges lelkű életvidám hölgyé válj. Ehhez csak olvasnod és gondolkoznod kell, semmi többet. Ha készen állsz lelkileg az egyedüli teljes életre, akkor repülj ki a családi fészekből és kezdj önálló életet.

Nekem pl. a vékony lányok tetszenek, de a boldogság hízlal, biztos vagyok benne hogy 1-2 év múlva már a hízással lessz gondod :)

Ha cigizel szokj le róla, a mellett nehéz hízni még úgy is hogy sportolsz.

Ha adsz email címet könyveket tudok küldeni, de neten megtalálhatóak, letölthető a legtöbb.

Sportolni ha el tudsz járni mások közé az a legjobb de ha otthon csinálod a semminél az is sokkal jobb.

A barátok elmaradása törbényszerű, mindenki megéli ezt.

Sok sikert, fejlődj lelkileg és testileg is fogsz, szép napot és nagyon boldog, tapasztalatokban gazdag életet neked.

2012. jún. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim válasza:
Yep, amit a tobbiek mondanak. Otthonrol pattanas ha olyan a helyzet, vagy csak mas lakasba, vagy mas varosba is akar. Plasztika? ugyan mar. Mozgas, kajalas. Ismerkedes! Ott a net, hasznald. Ahogy kerdest tudsz feltenni, akar ismerkedni is el lehet kezdeni. Persze, eleinte talan nyogvenyelos, dehat mindent el kell kezdeni valahol, valamikor.
2012. jún. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:

Magadat is más szemmel látod majd, ha szabadabb leszel. Melyik 20 éves fiatal mondhatja el magáról, hogy 2,5 millió forintja van? Kezedben a megoldás, nehogy műtétre költsd, én is azt mondom, hogy egy másik hely sokmindent megváltoztathatna. Önállóbb, függetlenebb lennél, ismerkedhetnél szabadon - részben rá is lennél kényszerülve: szomszédok, esetleges lakótársak, stb.


Ha orvoshoz mennél, mindenképp olyan céllal tedd, hogy kivizsgáltasd a vékonyságod okát (én 166centihez vagyok 46 kiló, nemsokára dokihoz megyek miatta). És azzal is kezdened kell valamit, hogy lelkifurdalásod van, ha sokat eszel. Te is tudod, hogy ez nem egészséges, és ha eluralkodik rajtad, a vesztedet okozhatja.


Tehát első lépésként keress egy lakást - vagy kiadó szobát (így több pénzed marad, és közvetlenebb kapcsolatba kerülhetsz másokkal). Az új életed menedzselése kellőképpen lefoglal majd ahhoz, hogy eszedbe se jusson semmi negatív dolog, ami a családoddal kapcsolatos. Ezt követően pedig doki! Annak is nézz utána, hogy van-e lehetőséged ingyenes pszichológushoz elmenni, vagy beszélgetni valakivel, aki már tapasztalt ebben, hátha tud segíteni.


Talán most nem veszed észre, de a pénzed hatalmas mankó, egy óriási lehetőség, hogy az eddigi rossz helyzetedet átfordítsd, és elkezdd a saját, boldogabb életed. Sok sikert hozzá!

19L

2012. jún. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim válasza:

Kicsit megcáfolok egy pár ember írását.lehet van megspórolt pénzed de miért költse el csóri gyerek albérletre egyáltalán lehet nem anniyt keresel hogy albi rezsi és kaja plusz ha autót is akarsz azt is fizesd.butaság lenne.én 23 vagyok külön albiban de igaz önkormányzatis nyáron minden rezsi albi 25 télen 50 így én előnybe vagyok.Ám állj a sarkadra ha dolgozol.Ne a szüleid parancsoljanak.hogy kivel hova mehetsz vagy mit csinálsz a pénzeddel vigyél inkább bele észszerűséget a dologba.Ha nincs önbizalmad nehéz elmenni úgy sportolni úgyse tudod magad rávenni.Inkább otthonra vegyél akár súlyzókat vagy bármi kondigép és kezd el otthon.Ez is ad önbizalmat.Pénzeddel azt csinálsz amit akarsz...

4éves kapcsim után önbizalmam 0 lett utcára se mertem kimenni de néha nemárt egy kis esti séta emberek közé menni jót tesz vegyél normális ruhákat mindenkinek megvan a maga stílusa ami illik hozzá.Ezt neked kell tudni hogy mi.

2012. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim válasza:

előző vagyok kicsit kockásan hangzik amit írni fogok ha félsz ismerkedni stb szerezz neten haverokat lány ismerősöket hidd el a szókincs is bővülni fog és a dumálód.:D Szóval lehet ciki de pl a nagyon önbizalom hiányosoknak ez nagyon jó dolog.utána már lehet ismerkedni személyesen is lesz annyi bátorságod.

Ám még annyi hogy egyél sok csokit hízzál kicsit.

165cm vagyok annó vékony voltam direkt felhíztam itthon kondizok és már nem vagyok önbizalomhiányos.és lehet csajozni is:D

Sokan könnyen mondják hogy menny kondizni de ciki.én is annak tartottam annó:Dsok kigyúrt elé menni:D de ha otthon megalapozod magad elfogsz tudni menni.

Ennyi:D

Szia

2012. jún. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!