Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi történik hogy ha 7 kávéskan...

Mi történik hogy ha 7 kávéskanálnyi kálium-nitrátot, és 3 kávéskanálnyi porrá őrölt szőlőcukrot egy kis edénykébe a gáztüzhelyen KIS LÁNGON addig melegítjük amíg a szőlőcukor meg nem olvad?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy ő nem történik semmilyen baleset?

2013. jan. 23. 19:25
 1/3 anonim válasza:

hát azt tudom, hogy ha sima cukorral melegíted túl akkor nagy bajban leszel de ha szőlőcukor akkor nem tudom!

a répa cukor képlete: C12H22O11

fruktóz szőlőcukor képlete: C6H12O6

a porcukor és kno3 60/40%-os arányban ugye amatőr füstbomba!

ha ügyelsz arra, hogy ne érje el azt a pontot hogy belobbanjon akkor elvileg nem de inkább először a szőlő cukrot olvadáspontig és utána a kno3 ez biztonságosabb!

ezt semmiképp sem a konyhába próbáld ki!

fogj egy borszesz égőt és egy álványt aztán kinn az udvaron próbálkozz!

2013. jan. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ia kno3 at nem mernèm melegíteni, a helyedben elõször megolvasztanàn a szõlõ cukrot majd olvadt cukorhoz kevernèn a nitràtot együtt melegîteni nem jò mert be reagàlhat a nitràt aztàn rotty, de honnan tudtàl szerezni kàlium nitràtot otthon pròbàltam elõ àllitani pètisòbol de tul gyenge volt a fekete lõporhoz
2013. jan. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kálium-nitrátot gazda boltban lehet venni, műtrágya formájában de az is ugyan olyan mint a Kálium-nitrát. Krista K Plus annak a műtrágya neve ami Kálium-nitrát.
2013. febr. 6. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!