Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Félek a megszégyenüléstől....

Absztrakt kérdése:

Félek a megszégyenüléstől. Attól, hogy bármilyen formában kicsit is megaláznak. Hogyan tudnám ezt leküzdeni? Folytatás lent.

Figyelt kérdés
Azt eddig is tudtam hogy gátlásos vagyok, idegenekkel nehezen ismerkedtem, lányokkal meg pláne, nem tudok a szemükbe nézni, ha kérdeznek valamit izzadok, stb. Azt hittem hogy ez természetes, nincs önbizalmam, ilyen vagyok és kész. Nem tudtam mitől félek, csak féltem. Csomó könyvet olvastam és kezdtem figyelni magamat és rájöttem, hogy a szégyentől félek. Azt is olvastam, hogy ennek gyermekkorban kell keresni az okát: vagy szeretethiány, vagy sokszor gúnyolták a gyereket. Gyorsan rájöttem, hogy nálam az utóbbi a helyzet. Kövér gyermek voltam, és rengeteget csúfoltak miatta, a pólómat se mertem levenni. 15 éves koromra megnyúltam de igazából 20 éves koromra lett belőlem normális alakú srác. Ezek után itt vagyok most, örülök, hogy az okát tudom a dolognak, de tanácstalan vagyok, hogy most mit kéne tennem. 21/f

2013. jan. 28. 08:23
 1/2 anonim válasza:
Olvass önbizalom - növelő tippeket. Lehet, hogy nevetségesen hangzik, de én az agykontrollt használtam, amikor nem nagyon volt önbizalmam: naponta sokszor mondogattam magamban, hogy magabiztos és szexi lány vagyok. Segített...
2013. jan. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem kell félni, ha arra koncentrálsz h meg fogsz szégyenülni, akkor úgy is lesz, sz@rjad le, én is ilyen voltam, csak csaj, mikor 15 lettem rákényszerítettem magam hogy kimozduljak, eljártam bulizni, ittam, cigiztem egy darabig...szerintem a kannásbor is kicsit levitt az agyamból...de főleg megismertem sokféle embert, és rájöttem, hogy a többség nem más mint én, mindenki egyforma összességében, ugyanazon érzések, hasonló gondolatok, igények.A túl okos emberek amúgy is kételkednek magukban, ez így szokott lenni ; ).Ha nézed még a válaszokat irhatsz privit is, ha akarsz dumálni. :) 19/L
2013. márc. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!