Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Félek attol hogy milyen lesz...

Félek attol hogy milyen lesz a jövö. Félek hogy meghal a családom, hiszen bármi történhet. Mit gondoltok erről? (bövebben lent)

Figyelt kérdés

Ti hogy vagytok ezzel? Én néha azon sirok,hogy itt ülök a szobámba,és tök jó minden,de lehet hogy ez 10 éve mulva egy szép emlék lesz,mert lehet,hogy a szüleim bármikor meghalnak..én ettől szörnyen félek. Képtelen lennék feldolgozni ha valakim meghalna.akár anya,akár apa,vagy a tesóm. Szerintem én idegösszeomlást kapnék.

Az teszi tönkre az életem hogy minden nap ugy kelek fel,hogy dejó hogy él mindenki,lehet hogy holnap egy autóbalesetben meghalnak vagy betegek lesznek..sokat álmodok erről. 14 éves vagyok. Tudom hogy a halál az élet természetes része,de nem birnék nélkülük élni. De ha meghalnak és öngyilkos lennék,akkor a pokolba kerülnék. És Ők meg a Mennyországba..és nem lehetnénk együtt. de ha nem ölöm meg magam mi lesz? Nélkülük kell itt a Földön szenvednem?? Bármennyire hiszek Istenben,bármennyire hiszem hogy vigyáz ránk,egyszerűen félek a holnaptól. Félek hogy a jövöben mi lesz. Félek hogy a házunkba majd öregebb koromban jövök hogy milyen rég volt,mikor itt ltünk és ölelgettem a családom..de a házunk már nem a miénk lesz hanem valaki megveszi,vagy nem veszi,akkor meg lakatlan "tanya" lesz. Ugy érzem ebbe belebolondulok!!

Értelmesek irjanak,a hülyék kiméljenek!



2013. jan. 30. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem tegnap volt az a tévében, (fókusz) hogy akkor aznap ünnepelte az ország legidősebb embere a születésnapját. 109 volt ha jól emlékszem. honnan tudod, hogy a te szüleid nem eddig vagy mégtovább fognak élni? én is nagyon féltem őket, főleg a mamámat mert nemsokára 70 lesz, de ha látnád hogy mennyi élet van benne, milyen mosolygós és tök életrevaló.. ezek szerintem azok a jelek, hogy sokáig fog élni. volt még a tévében hogy mi a hosszú élet titka? azt mondta az öreg: boldogság. gondoskodj róla, hogy a szüleid boldogok legyenek, ne 1szer mond nekik hogy szereted őket, hanem minden nap vagy ötször! Fontos, hogy érezzék azt, hogy neked szükséged van rájuk, hogy ők neked a legfontosabbak az életedben. foglalkozz velük sokat, ne veszekedj velük, inkább segítsd őket abban, amiben tudsz.. és még1szer: ne gondolkodj ilyeneken, mert nem szabad!

16/l

2013. jan. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
amiben tudod*
2013. jan. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, inkább adj hálát, minden nap hogy még élnek! Kérj hosszú életet nekik mindennap.

A hála sokkal jobb érzés, mint az aggódás.

2013. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igazán köszi!<3 tudom én..ők is ilyen élettel teliek,de olyanokat hallani a hiradóban,hogy tök boldog mindenki,aztán nekimegy a kocsijuknak egy felelőtlen kamionsofőr és meghalnak. És előtte boldogok voltak és nem tudták mi fog történni..
2013. jan. 30. 11:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz ilyen szörnyű gondolatokkal. Örülj a mának, szeresd őket, éreztesd velük, hogy szereted őket. Ha egyszer - bízom benne, hogy nagyon-nagyon soká - mégis bekövetkezik az elkerülhetetlen, tiszta lelkiismerettel nézhetsz majd a tükörbe, hogy megadtad a szüleidnek mindazt a szeretetet és tiszteletet, amit egy gyermek megadhat.

Lazíts, mert ha nagyon beleéled magad ezekbe a gondolatokba, a saját életedet is megnehezíted.

Kívánom, hogy sokáig ölelhesd még a szüleidet!

2013. jan. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ne mindig a negatív oldalát nézd a dolgoknak.
2013. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vikuci79 válasza:

Szia!

Hát már régebbi a téma, de pont félelemmel kapcsolatban kerestem vmit és találtam ezt a kérdést. Lány vagy?

Én igen. Biztos fiúk is szoktak félni, de lányok ilyesmitől talán jobban.

(Pont azért mert a lányok életcélja a létfenntartás, mivel utódgondozásra vagyunk kitalálva állítólag)

Évekig rettegtem a haláltól tini koromban és utána. 33 éves koromban szűntettem meg. Megérte????? :)

Ennyi évig rettegni? Nehéz, de bizony a gondolatainkat lehet irányítani.

Az bizonyos, hogy a szeretteid halála nem egyszerre és nagy eséllyel csak nagyon sokára fog bekövetkezni. Rengeteg élményed lesz addigra, és más kapcsolódási pontjaid (más emberekkel)

Lehet zárkozott vagy? Nem tudom ez csak sejtés.

Nagy erőt ad emberek barátsága, valamikor házasságban fogsz élni és gyerekeid lesznek. Az pedig igen le tudja kötni a figyelmet ám.:)


Nem érdemes messzi jövőbe tekintő aggodalmakon rágódni. Gyakorolhatod a felülkerekedést kisebb dolgokon. Pl ha valami miatt drukk van benned, és lejegyzeteled hogy a valós eredmény mi lett, talán segít. (Feladatmegoldás, ügyintézés)

Ha élményekben van részed, az pedig jó figyelemelterelő. Nem kell, hogy nagy dolog legyen. Séta, futóverseny, zenélés,... vmi amiben aktív résztvevő vagy. Esetleg csoporttal. Az érdekesebb lehet. De egy társsal is jól sikerülhet.

Ha nagyon nem hagy nyugodni, próbáld átalakítani, finomítani a nem jó gondolatot. Te ott leszel velük amíg teheted, amennyit az időd enged,hiszen látszik h mennyire szereted őket és ez a szeretet bizony meg tudja hosszabbítani a mások életét. :)

2018. aug. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vikuci79 válasza:

Ja, és ne nézz híradót! Egy ország jókedvét rontják el vele nap mint nap.

Én 6 éve nem nézek tévét.

2018. aug. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!