Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Furcsa? Baj? Mit gondoltok,...

Furcsa? Baj? Mit gondoltok, hogy tudok felhagyni ezzel? Fel kell-e egyáltalán hagynom vele?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon, nagyon rossz szokásom, mégpedig az, hogy unom és utálom a valóságot ezért létrehoztam magamnak egy "álomvilágot". Amióta az eszemet tudom ebben az álomvilágban éltem. Egy furcsa történet az egész, amit a saját képzeletemből és sokszor máshonnan vett elemekből raktam össze, azt hittem idősebb koromra elnövöm, de nem.

A történet lényegében a születésemtől játszódik, mert ez egy "folytonos" történet, napról-hétről.évre meg van minden határozva, néha finomítok is rajta.

Igazából a történet egy gyerekről szól, aki végtelenül optimista, és sehogy sem akar "meghalni" (mármint jó sokat harcol karddal, fegyverekkel stb, oké elég nevetséges, de így van) ő egyben egy "időutazó" is, de nem önszántából utazik, hanem, mondjuk épp otthon ül és egyszer csak elbóbiskol, és egy "időrepedésen" át eljut 1898-ba...

ennek a gyereknem meg kellett küzdenie mindennel és mindenkivel, de sohasem adta fel

igazi szüleit sohasem ismerte, voltak nevelőszülői, de ők meghaltak valamilyen háborúban, amikor a lány még csak 4 éves volt, aztán újabb nevelőszülőkhöz került, ekkor már tudta, hogy a nyomában halál jár, így elszökött tőlük, nagy szerencsétlenségére egy katonai táborba jutott, ahol élő embereken kísérleteztek, és a "rosszak" oldalán kellett harcolni, nagyon tehetséges harcos volt, 4 évesen már fegyver volt a kezében, de a táborban szörnyű dolgok történtek vele, egy sötét szobában ostorral, és más eszközökkel kínozták, hogy gyilkolásra képezzék ki, próbálták "agymosni", valamennyire sikerült egy kikísérletezett állatot kellett megölnie, különben visszaviszik a sötét szobába és tovább kínozzák...

de ez a lány lassan felnő közben szörnyű dolgok történnek vele, akivel barátkozik (általában felnőttek) azok sorra meghalnak, már az őrület szélén van, amikor rájön valamire, amit talán jobb lett volna nem megtudni, minden ami körülötte van hazugság, a szeretet és a fájdalom valódi, de minden más hazugság egyedül van és fél, hogy újra megtörténnek azok a rettenetes dolgok, de a kilátás szerint ezúttal sokkal rosszabbak lesznek és nem csak vele fog megtörténni, egyedül van a világ ellen és fogalma sincs mit tehetne, a rettenetes dolgok ellenére még gyerek, akit nem tanítottak meg rá mit kell tenni, talán nem is lehet semmit...

A legrosszabb az, hogy ezt a saját világnézetemből és a velem megtörtént dolgokkal, "színesítettem"

Jó lenne egy könyvbe leírni (pedig nem is szeretem a sci-fit)de attól félek nem lesz elég jó, és 14 év-et mégis csak nehéz lenne leírni, az a baj, hogy a történet folytatódik és nem szabadulok tőle.



2013. jan. 27. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Párhuzamot vonsz az életed tényleges eseményei és az álomsztorid cselekményelemei között? Úgy értem, a katonai tábort extraösszetevőként képzeled hozzá, vagy megfelelteted pl. a sulidnak? Állandóan ezeket a körülményeket képzeled magad köré vagy csak szabadidődben ülsz le "átélni" őket? Mert ha folyamatosan e világban tengődsz, azt meglehetősen nehéz feladat lesz elválasztanod a valóságtól, mindenekelőtt akarat kéne hozzá, de arra jóformán lehetetlen szert tenni, ha olyan egyhangúnak és jellegtelennek találod a hétköznapokat, mint mondod. Abban viszont, hogy szereted időnként szárnyalni hagyni a fantáziád, semmi kivetnivalót nem találok. Jó ötlet ennek a papírformai megörökítése, az még elhatárolódásban is könnyíthet a dolgodon. Nem lenne muszáj mindjárt az legelején kezdened, a főhősnő visszaemlékezései során is felvázolhatnád a múltat. Nem tudom, mi a pontos problémád, de ez a módszer mindkét esetben a segítségedre lehet.
2013. jan. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igazából az a katonai tábor nem tudom mi, de az iskolában sokat csúfoltak, és volt egy némettanárnőm, aki éveken keresztül piszkált, féltem tőle nagyon, nem voltam jó németből 2-3 osztálytársammal együtt és szó szerint kimondta, hogy "ettől a félévtől kezdve minket fog szivatni" szerencsére egy éve elment, de azóta is gyomorgörccsel gondolok rá, a rémálmaim legfőbb okozója, minden második órán megríkatott, elhitette velem, hogy egy kis senki vagyok, aki nem képes , ez nagyon fájt, és még mindig fáj.

És igen általában szabadidőmben gondolkodok ilyesmin, de valós dolgok állnak minden mögött.

2013. jan. 27. 15:13
 3/6 A kérdező kommentje:
És régen németből rengeteget kellett tanulni, annyi, hogy sokszor már este nyolc, volt fáradt voltam, és úgy vettem rá magam a tanulásra, hogy a kézfejemet csapkodtam, reggel amikor felkeltem a kezem tiszta kék zöld volt, bedagadt és nagyon fájt, vagy amikor már mentek le a szemeim megpofoztam magam, hogy el ne aludjak.
2013. jan. 27. 15:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy a saját tapasztalataidból merítesz ihletet, elvégre minden művész az egyéni érzelmei ábrázolására törekszik ösztönösen, a tudatos kiötlés, alkotásaik megtervezése már egy erőltetett folyamat. Úgy látom, jót tesz a lelkednek, ha átkonvertálhatod ez emitt-amott elszenvedett keserűségedet a történeted töredékeibe. Te ilyen módon dolgozod át a felgyülemlett feszültséget és öntöd elérhetőbb formába a gondolataidat, ez nem baj, mind mások vagyunk. Csak ismételni tudom magam; meg kéne fontolnod a regényírást, a te munkád gyümölcsei lehetnének az igazán értékes művek, nem a sok tehetségtelen, divatkövető tinédzsereké.
2013. jan. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És igen, ilyen szegényes empátiakészséggel megáldott pedagógus mellett érthető, hogy brutálisra fordult a történeted azon szakasza, amelyikben az ő jelenlétét kellett elszenvedned. Szerintem teljesen jó, hogy van hová emésztened ezeket.
2013. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megfontolom az írást.
2013. jan. 27. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!