Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Halálbüntetés vagy tényleges...

Halálbüntetés vagy tényleges életfogytiglan?

Figyelt kérdés
Direkt nem a politikába tettem, mert nem az a vonzata érdekel, hanem az, hogy kinek melyik lenne a nagyobb büntetés, és miért gondolja így? Melyiknek nagyobb a visszatartó ereje? Melyiket választanátok, ha bűnösök lennétek és lehetne választani? Miért azt?
2009. szept. 3. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Én a halálbüntetést választanám inkább.

Hiába a "luxus" már a börtönben, nem bírnám elviselni a tudatot, hogy sose szabadulhatok onnan, hogy minden napom ugyan úgy telik, hogy annyi emberrel vagyok összezárva, nehezen kezelem a konfliktusokat. nekem a halál megváltás lenne egy ilyen esetben.

2009. szept. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én az életfogytiglant,mert még lenne esély arra,hogy kiszabadulhatok valaha.Jó magaviselettel 15-20 év eltelte után szabad lehetnék,vagy megszökhetnék,vagy kiderülhetne az ártatlanságom!Vagy végső megoldásként öngyilkos lennék inkább,mintsem engem végezzenek ki.Ilyen értelemben túl büszke vagyok ahhoz,hogy engedjem hogy bárki is megöljön.Nagyon "ciki" lehet,ha kivégeznek valakit(szerintem)!
2009. szept. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Naná hogy a halálbüntetés.
2009. szept. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Én úgy vélem, hogy a halálbüntetésnek nagyobb a visszatartó ereje. Ha belegondolsz, hogy ha elkapnak, akkor jön a kötél, vagy pedig egy börtöncella, amiből előbb-utóbb szabadulhatsz jó ügyvéddel, akkor a második sokkalta vonzóbb. (tényleges életfogytiglanra ítéltben is élhet a remény a szabadulásra)

Viszont valóban megélni szerintem sokkal rosszabb a börtön, főleg magánzárkában.

2009. szept. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
HALÁLBÜNTETÉS. A mi adónkból ne etesse már az állam ezeket a söpredékeket.
2009. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen halálbüntetés. Nagyobb a visszatartó ereje. Most lehetne megint cigányozni, de ez most nem az a kategória tényleg.
2009. szept. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

19:48-as. Attól tartok, kicsit félreértetted a kérdést.


HA TE LENNÉL, akire az egyik vagy másik alternatíva vár, TE MIT VÁLASZTANÁL? MAGADNAK.

2009. szept. 4. 09:49
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Magamnak a halálbűntetést választanám, de ha én lennék a bíró, tuti, hogy a legnagyobb kegyetlenségért is csak életfogytiglant adnék. Az ember nem tud élni a bűnének a tudatával. Szerintem.

Ha láttad az Elcserélt Életek című filmet, ott én is a két kezemmel öltem volna meg azt a pasast. De így mitöl vagy jobb, mint Ő?

2009. szept. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

mindenképp halálbüntetés, de arra se várnék hónapokat. akár a siralomházba dugnak, akár életfogytra bezárnak, mindenképp megölném magam.

úgy gondolom, hogy sokkal humánusabb valakit közelről tarkónlőni, mint bezárni, mint egy malacot. az nem embernek való, sőt az állatok is nehezen bírják, csak nem tudnak panaszkodni. :)

2009. szept. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

hát, ha halálbüntetés lenne, mondjuk egy lopásért, akkor tuti nem lopnának ennyien...

én tényleges életfogytot választanám, mert börtönbe tanulhatsz, van hörid,konditerem és minden jó

2009. szept. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!