Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi lenne ha halálbüntetés...

Mi lenne ha halálbüntetés helyett olyan itélet lenne, hogy a hozzátartozó dönthetné el mi legyen az elitéltel?

Figyelt kérdés
Súlyos esetben pl egy gyilkosságnál a vádlottat nem halálra ítélnék hanem miután bebizonyosodott a bünössége az itélet így hangzana: Az ítélet hogy a sértett vagy a károsúlt hozzátartozói dönthetik el, hogy mi legyen az elitéltel. Vagyis ha bézbólütővel akarják szétverni a fejét a magyar állam ütőt és hejiséget biztosít. Ha azonban a hozzátartozó megbocsájt akár azonnal szabadlábra hejezhető. Te milyen ítéletet hoznál?
2011. márc. 10. 20:16
 1/8 •ß• ***** válasza:

Szaúd-Arábiában az áldozat családjának joga van ugyanúgy megölni a bűnöst mint az áldozatot,vagy akármilyen általuk választott módszerrel...elütés,lelövés,késelés akármi.

Nézz utána ha érdekel.

2011. márc. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Ítéletem: Egész hátralévő életében magyar nyelvtankönyveket és a magyar helyesírási szabályzatot kell olvasnia!
2011. márc. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem értek vele egyet, bár gondolom, sokan meg velem nem. Még a legelvetemültebb gyilkos is emberi lény, ki tudja, min ment keresztül, ami végül elvezette a gyilkosságig. Nincsenek gyilkos hajlamaim, de azt saját tapasztalatból tudom, hogy ha az embert foglyul ejti a saját elméje, szinte lehetetlen megszökni. A fájdalommentes halálbüntetéssel egyetértek, de a társadalom érdekében, és nem azért, hogy a gyilkost büntessem. Ráadásul szerintem egy normális ember képtelen lenne bárkit elítélni lelkiismeret-furdalás nélkül, egyszerűbb nekik, ha az állam dönt helyettük.
2011. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

életfogytiglan. de ha Őt ölte volna meg, meg se várnám az ítéletet!!!! SZEMÉTSZEMÉTSZEMÉT

XD nem vagyok őrült, csak szerelmes

vagy ugyanaz?

:(

2011. márc. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én teljes mértékben megelégednék a halálbüntetéssel, mondjuk holnap déltől újra törvénybe iktatva it magyarországon!

És miben szabnám ki a halálbüntetést?

Drogügyletek többszöri visszaesésénél, mániákus erőszaktevőknél, szexuálisbűnözőknél, pedofiloknál, gyilkosoknál.

Ezt így elfogadnám nagyon szívesen. Teljesen elég lenne, nem kellenek itt a kínzások is amit a hozzátartozók tennének az elkövetőkkel. Elég a sima altatósnyugtatás vagy a villamosszék.

2011. márc. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a villamosszék olyan kegyetlen dolog. nem tudom, hogy fáj-e, de már csak a látványa is ijesztő. a méreg jobb.
2011. márc. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesirási hibákért:)
2011. márc. 11. 22:36
 8/8 anonim válasza:

Csak annyi megjegyzésem van, hogy kár, hogy úgy általában kevesen látják ennek a kérdésnek az összetettségét, szerintem számtalan problémát felvet.

Túl könnyen ítélkezünk, és dobálózunk azzal,hogy egy ember halált érdemel valamiért.

Nem a Ti, nem az én, és szerintem nem is az állam joga, hogy egy ember életéről döntsön.

2011. ápr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!