Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hát nem érdekes, hogy minél...

Hát nem érdekes, hogy minél idősebb vagy az idő annál gyorsabban telik, de mégis a jelen unalmas, és ezért hosszúnak tűnik?

Figyelt kérdés
Mikor kisebb voltam úgy belegondoltam úgy 7 évesen, hogy te jó ég még csak 7 éves vagyok és az emberek van, hogy 100-ig is elélnek, és arra gondoltam még, hogy ha ilyen lassan fog telni akkor ez egy nagyon tartalmas hosszú élet lesz, de aztán a sulival elkezdett unalmassá válni az élet, és míg az évek egyre gyorsabban kezdtek el peregni a jelenben töltött idő egyre unalmasabb,és vontatottabb lett. Ez ilyen paradox cucc. 2000 óta már 13 év telt el, csak úgy huss, persze annyira nem huss, de mégis ahhoz az első mondjuk 10 évhez képest amivel kezdtem sokkal rövidebbnek tűnik. Az érzés más, mint mikor kicsi voltam. Az idő minőségét kell visszaállítani, valahogy. Tippek?
2013. febr. 2. 06:52
 1/1 anonim válasza:
100%

Azért, ha belegondolsz, erre van logikus magyarázat is.


Mindig az fogy el a leghamarabb, amit pazarlasz. Mindig amikor úgy élsz le mondjuk egy fél napot, hogy reggeltől délig az jár a fejedben, hogy " de unalmasak ezek az órák ", akkor az tulajdonképpen pazarlás. És értem, hogy szerinted ami unalmas annak lassabban kellene telnie, de ez egy dupla csavar itt- ugyanis a konkrét idő valójában lassabban telik, de az összídő veszteség szempontjából nyilván több idő esik ki, mivel nagy része úgy telt el, hogy elpazaroltad, nem pedig kihasználtad/ kiélvezted azt.


Az az idő, amelyben az ember jól érzi magát, gyorsabban telik, de tartalmasabb.


Egy üres élet vontatottabban telik el, egy tartalmas élet pedig gyorsabban, de az utóbbi telítettséggel tölti el az embert, mert nem pazarolta el az idejét, ezért minőségileg maximálisan kihasználta azt, így nem tűnhet kevésnek.

Egy olyan személy viszont, aki nem tudta megfelelően kihasználni az életét, annak nyilván rövidnek és sivárnak tűnik az élete, mert minőség szempontjából rövid volt az élete, még akkor is, ha mennyiségileg sok volt.

2013. febr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!