Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Bevállalnád a lúzerséget vagy...

Bevállalnád a lúzerséget vagy elrejtőznél?

Figyelt kérdés

Empatikus, kríziskezeléshez érzékkel bíró jobb indulatú válaszolók válaszait kérném szépen. Szóval: a baráti és ismerősi köröm egy kvázi „menő” srácnak ismer. Olyannak, aki szabad gondolkodó, akinek nem a pitiáner apró anyagi gondok a meghatározók az életében, egy életvidám, pörgős, társasági emberként élek az ismerősök, haverok emlékezetében. A baj az, hogy teljesen lecsúsztam. A vállakozásom romjaiból csak annyi jön ki, hogy ippeg nem döglök éhen. Ég a pofám, hogy hívnak autós találkozóra, vagy csak, hogy valakihez ugorjak el vendégségbe, de egyszerűen ennyit nem engedhetek meg magamnak. Állandóan hárítok kifogásokat keresek, hogy ne kelljen közéjük mennem, mert nem ilyen szerencsétlen lúzernek ismernek, mint amivé lettem. Van bennem törekvés és felelősségválallás, folyamatosan dolgozom az ügyön, hogy újra felemelkedjek, de egyelőre nem sok sikerrel. A kérdés pusztán annyi, hogy ki mit tenne egy ilyen elszegényedéses lecsúszás esetén? Bújkálna, törölné magát a közösségi portálokról és amíg nem jön rendbe, nem hallatna magáról, vagy teljes arcszélességgel kijelentené, hogy gyerekek, azért nem el egy moziba, egy koncertre, egy baráti látogatásra, mert még az a párszáz-párezer forintos költség is sok.

(Ne értsétek félre, nem arról a felszínes, a „pénzemért szeretnek” fílingről van szó, de baromi módon szégyellem, hogy már évek óta meg vagyok rekedve és tehetetlennek érzem magam.)


2013. febr. 5. 14:16
 1/1 anonim ***** válasza:

azt írtad,hogy már éve óta meg vagy rekedve..Ez azt is jelenti,hogy akkor már évek óta kerülöd a barátaid társaságát?

Am. ez,hogy eltűnsz..ez szerintem semmiképpen sem j megoldás.eltávolodsz az ismerőseidtől,barátaidtól.Sajna én is veszítettem már el 2 barátnőmet is emiatt,hogy több találkát is lemondtam velük.(bár én nem a pénz miatt..nem volt kedvem,befodulós idészak jött rám :/:) )

Am. ez persze társaságfüggő,de ha pl az én barátom állítana elém azzal a szöveggel,hogy nagyon rosszul áll anyagilag,akk. én tuti,hogy még meg is hívnám egy kajára..mozira..próbálnék neki segíteni egyenesbe jönni,nem pedig "lenézném" ezért.


Szerintem az,hogy ők ilyen "pörgős,életvifám" embernek ismertek meg az meg csak még egy okot ad nekik arra,hogy úgymond felnézzenek rád. És ,ha te még iylen helyzetben is életvidám tudnál maradni...azzal nekik is példát ,energiát adhatnál.


Szerintem nem szabadna feladnod,próba cseresznye..:)

2013. febr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!