Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Most mi is történik velünk,...

Most mi is történik velünk, miközben álmodunk?

Figyelt kérdés

Ma este egy igen érdekes dolog történt velem, bár nem ez volt az első eset. Azt álmodtam, hogy fekszek oldalt az ágyamon, ahogy elaludtam, de valahogy lefordultam az ágyról, közben hallottam a hátam mögött vmi hangos szélfújást (este viharos volt kinn az idő), ami egyszercsak elhallgatott, és arra eszméltem, hogy hirtelen "megérkeztem", vagyis a testemben vagyok, de pár másodpercig nem tudtam megmozdulni sem:S tökre megijedtem, meg akartam mozdítani a kezem, mert éreztem, hogy kényelmetlenül van, de nem tudtam..:S aztán szerencsére felébredtem. Vajon az történt, hogy az agyam előbb ébredt fel, mint ahogy a "lelkem" visszaszállt volna a testembe? Most akkor mégis az van, hogy mikor alszunk, a lelkünk "elrepül" valahova? Hova repül?

Régebben majdnem ugyanez volt velem csak sokkal félelmetesebb volt számomra. Sokkal magasabbról zuhantam, szabályosan hallottam a fülemben süvítő szelet, és rögtön tudtam, zuhanok, olyan élethű volt. Azt hittem meg fogok halni, de hirtelen visszaestem a testembe. Amikor felriadtam mindenem izzadt, a szívem hevesen vert. Nem lehetett álom, mert túlságosan valóságos volt, éreztem, hallottam a szelet... valaki tudna erre vmi magyarázatot adni?


2009. szept. 5. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Sokféle magyarázat lehet.

A karod el is zsibbadhatott, lehet hogy azért nem tudtad mozgatni.

Sokan repülnek, meg zuhannak álmukban.

Szerintem nem tudsz előbb felkelni, minthogy a lelked "kint" van, az nagyon gyorsan visszamegy a testbe.

Állítólag a testelhagyás kellemes érzés, kicsit sem ijesztő. De persze lehet félelmetes is, ha valaki fél tőle.

Bocsi, hogy egymásnak ellenkező választ is adok, de ezekről már hallottam. :)

2009. szept. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ!:)

biztos vagyok benne, hogy nem zsibbadt el, mert akkor utána percekig éreztem volna azt a kellemetlen érzést, miközben a vér visszaáramlik a kezembe...:S de mivel nem ez volt az első ilyen eset, nem tudom azt gondolni, hogy csak álom volt... tudom hihetetlen ez így kívülállóként, de amikor te magad éled át akkor teljesen más... énse hinném, ha nem velem történt volna... pontosabban ez már a 3. eset volt, és emlékszem régen féltem elaludni, mert nem akartam újra átélni ezt...:S az első kettő ilyen eset akkor volt, mikor a hátamon feküdtem ezért azt hittem, csak akkor lehet ilyen, mikor háton fekszem, de most oldalt feküdtem..:S

2009. szept. 5. 17:18
 3/9 anonim ***** válasza:

A 3 éves öcsimmel is ugyanez volt 10 hónapja kb.

Még aludt amikor felébredt. Úgy értem, hogy még álmodott amikor már a szeme nyitva volt, és a tesómra mondta, hogy anya anya!!

Rögtön elvittük dokihoz, hogy mi lehet vele a gond, és azt mondta amit Te is leírtál kérdező, hogy az agya előbb kelt fel, mint hogy a lelke visszaszállt volna

2009. szept. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

sajnálom az öcsédet, biztos ő is nagyon megijedhetett!!

de legalább megnyugodtam, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki már átélt ilyet:) esetleg nem tudod, vagy nem mondta az orvos, hogy ez mitől van? bár végül is ez nem számít betegségnem szerintem szóval lehet, hogy az orvos nem is ismeri ezt a jelenséget... de azért köszi, hogy írtál:)

2009. szept. 5. 18:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Velem csak olyan fordult elő, hogy még aludtam, amikor már felébredtem, vagyis félálomban voltam. Tudtam, hogy fennvagyok, de nem tudtam megmozdulni sehogy sem. Ezt alvási paralízis-nek nevezik. Nem lehet, hogy nálad is valami hasonló történt? ( mármint, hogy a kezed nem tudtad megmozdítani)
2009. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de igen, velem is ilyesmi volt... köszi a tanácsot, akkor utánanézek ennek a jelenségnek:)
2009. szept. 5. 21:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Bizony, ez az alvásbénulás (alvásparalízis) tünete. Nem betegség, nincs semmi gond. Csak félelmetes. Nálam akkor jelentkezik, ha nagyon fáradt időszakban vagyok. 15 éves korom körül jelentkezett először, most 27 vagyok, és néha előfordul, de már sok éve nem félek, mert megtudtam, mi ez.
2009. szept. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem régebben volt hasonló élményem, többször is. Álmomban láttam a környezetet ahol alszok és nem tudtam megmozdulni, csak azt tudtam, hogy ha sikerül valamimet mozgásra bírni akkor fölébredek és így is történt, viszont azt soha nem mertem kipróbálni, hogy mi történne akkor ha nem mozdulok meg. Furcsa érzés volt, mert szinte végig tudatomnál voltam.
2009. szept. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

09-05 18:03 vok

bocs, h csak most írok, de sokat kell tanulnom.

annyit mondott a doki, hogy előbb ébredt fel az agya, mint a teste.

vagy valami ilyesmit.

pontosan ő sem tudta megmagyarázni. Ha jól emlékszem vmi olyasmit mondott, hogy még álmodott, amikor felébredt.

2009. szept. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!