Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mikor lesz már kész a Mein...

Mikor lesz már kész a Mein Kampf kritikai kiadása?

Figyelt kérdés

Azt mondták régebben, hogy ha lejár a 70 év szerzői jogdíj, akkor majd ilyen magyarázattal kellene kiadni.

Nehogy valakit "megtévesszen" az eredeti ...



2013. febr. 9. 19:14
 1/3 anonim válasza:
Készül ?
2013. febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Barátom a kritikai kiadás mást jelent. A kritikai kiadás nem átértelmezése, nem bírálata (kritikája) a könyvnek, hanem az eredeti szerzői, teljes kézirat alapján készült mű. Ez egy igen fontos eleme. Tehát az eredeti, teljes szerzői szöveg. Ezt egészíti ki a jegyzetapaártus.

Ez csak értelmező kiegészítés lehet, nem átértelmezés.


Nekem az Egri csillagok kritikai kiadása van meg. Ebben a rendes kiadáshoz képest a többlet, hogy pl. megtalálható egy több száz nevet tartalmazó lista Gárdonyi jegyzeteiből. Vagy az a megjegyzése, mely szerint a levéltárakban fellelhető iratokon Mekcsei neve helyenként Mektsei, máshol Mecseki alakban is szerepel. Valamint az is, hogy Dobó István később börtönbe került, s ott is halt meg.


A Mein Kampf című füzetecskétől nem kellene félteni a világot. Csak röhögni lehet a rengeteg üres frázison meg ostobaságon.

2013. febr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem a kérdező sem átértelmezésre gondolt, nem is ezt írta. Viszont a sajtóban mindenütt így hívják azt, ami készült. (De egyelőre mégsem készül).


Egyszer már félteni lett volna jó...


Egyébként én is üdvözölnék egy olyan kiadást, amely kommentárokat, magyarázatokat fűz hozzá, kiegészítve némi történelmi háttérrel is, mert magában elég zavaros, értelmetlen mű. Nekem legalábbis annak tűnt a hozzáférhető, nem hivatalos magyar fordítást olvasva.

2015. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!