Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ördögi kör, hogy szabadulhatné...

Ördögi kör, hogy szabadulhatnék ki belőle?

Figyelt kérdés
december óta vagyon munkanélküli 4x-re , pénzem nincs ami van azt mindet oda kell adnom a családomnak, nincs tb-m ,nincs bérletem, semmi. Akárhova hívnának nem tudok menni,mert még egy rohadt italt se tudok magamnak fizetni. Nem hívhatnak meg mindig nem is akarnám. Munka alig van, rossz szakmát választottam, most készülök,hogy németből középfokút szerezzek, angolt értem, de beszédben nem megy. Esélytelen vagyok? Külföldre menni nincs pénzem. Most is beteg vagyok, és nem tudok gyógyszert venni,se orvoshoz menni.Senki se tud segíteni. Tönkre ment az életem, és a legszebb éveim így mennek el? Minek így folytatni? 27/L

2013. febr. 9. 22:18
 1/9 anonim válasza:
25%
Ez egy rosz történet.! Kellemetlen tudd leni ez ilyen pénzügyi dolgok.! Egy a légyen ne veszd el a hitet biz magadba ne add fel.! Mond azt magadnak volt ennél roszab és még mindig itt vagyok.! Probálj meg pénzt szerezni magyaroszág a szakadék szélén áll, külföldi munkát válalj ott ér még az ember munkája valamit.!
2013. febr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
50%
Teljesen hasonló helyzetben vagyok, én 26 évesen már évek óta nem kapok munkát! Pedig diplomás vagyok. Ne add fel, harcolj! Ha kell, menj el bolti eladónak, recepciósnak, tök mindegy, csak csinálj valamit. Én most megyek ki külföldre, remélem összejön. Tanulj angolul, és lépj! Azt szokták mondani, ha nagyon akarsz valamit, akkor el is éred. Nehéz lesz, de összejön! NE ADD FEL!!!!! Az orvoshoz pedig menj el, és mondd el neki, ki fog szolgálni, ne félj, nem fog elküldeni! Nekem sincs tb és engem is mindig kiszolgál. A gyógyszerre pedig a szüleid csak adnak. Ha nem, akkor kérj kölcsön egy baráttól, nem bugyit veszel vagy cigit vagy drogot, hanem olyat, ami FONTOS! Én biztosan adnék kölcsön a barátomnak, ha ilyenre se futná neki!
2013. febr. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
én 24.5 vagyok, 21 évesen fejeztem be a sulit (logisztikai ügyintéző) azóta 7.5 hónapot melóztam, most lett vége nov végén, dec 1-töl itthon vagyok. Nem tudom mi a szakmád de sztem ne választottál rosszul, mert ma semmivel sem lehet elhelyezkedni, nekem sincs pénzem, de valamit próbálok csinálni, max 1 év múlva megyek külföldre, többet nem várok, itt tönkremegyek, anyámat is tönkreteszem, 89 e ft ot keres, 45 a hitel, és még én is itt élek a nyakán, ez nekem kellemetlen, semmire se marad pénze, ahelyett h nyugodtan élne. Én sem tudok normális és szép életet élni, ami ilyen korban kéne, és ez zavar is, rossz amikor látom fb-on a képeken h ki hol volt nyaralni, síelni, vagy csak kirándulni, állatkertben stb. Sehova nem jutok el, mindenhez pénz kell. 3 éve nincsenek barataim, mert nem volt pénzem h bulizni menjek velük, így elkoptak, már nem is keresnek, de már mindegy, ez nem is érdekel. Csak tényleg rossz, h itt vagyok ennyi idősen, sehonnan nem jön válasz az önéletrajzomra, az ismik beszólnak, leoltanak, h miért nem dolgozok, 40-50 éves nők, életükben nem voltak még munkanélküliek, azt se tudják mi ez, komolyan azt hiszik lustaságból ülök itthon? :-/
2013. febr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Utolsó ,teljesen megértelek, nekem is így épülnek le a kapcsolataim. Voltam eladó már többször, egyszer könyvesboltban 3 évig, azóta, csak pár hónaposak voltak mindig..:( Most meg megint semmi. Úgy tűnik ha nincs pénzed akkor semmid sincs:(


2. Tényleg nem zavar el az orvos, ha nincs tb-m? Nálunk ilyen sztk van.Most csak egy hónapja nincs tb-m. De korában is volt amit nem tudtam kifizetni.

2013. febr. 12. 13:52
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó még annyit,hogy aki nincs benne nem érti meg!

Régebben az emberek 40 évig dolgozhattak egy helyen,és megtudtak élni. Nem is volt ismert a munkanélkülisség..

2013. febr. 12. 13:53
 6/9 Fanny1885 ***** válasza:

Szia!

sikerült valami megoldást találni?

2013. júl. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Azóta volt két alkalmi munkám,meg jó pár interjú is. Mindig úgy éreztem,hogy jól ,ment de aztán egyikse jött össze.A német már egész jól megy. A legnagyobb baj,hogy nem tudom lekötni magam. Lúzer vagyok sajnos. Köszönöm az érdeklődésed!

2013. júl. 6. 13:55
 8/9 Fanny1885 ***** válasza:
Biztos,h nem vagy lúzer. Bp-en élsz? Mi az alap végzettséged?
2013. júl. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak egyszer írna már egy szakmunkás végzettségű. Mindig az egyetemisták vannak felakadva a munkanélküliséggel.
2013. júl. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!