Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek szarember lennék?...

Szerintetek szarember lennék? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Attól érzem magam jobban ha mindenkinél szebb vagy jobban nézek ki..még a legjobb barátnőimnél is. Nem tudom elviselni ha bárki is jobb nálam valamibe..(szépség téren) ha esteleg még is,megutálom... :| Tudom,hogy most ilyen kis szőke 40kg-os kis ribinek képzelt el..(nem csodálkozok):D de nem vagyok az! Mitől van ez?

2013. febr. 10. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nőből vagy.


Komolyra fordítva a szót, ez normális valamilyen szinten. Felmérések is igazolják, hogy a nők általában ha meglátnak egy náluk csinosabb hölgyet az utcán, 10-ből 9 esetben irigység fogja el őket. Azon gondolkodnak, hogy ők miért nem ilyen szépek és szinte már utálatba megy át a dolog, feszültebbek lesznek. A te esetedben is ez van. Nem mondom, hogy szar ember lennél ettől, mert az inkább a tolvaj/bűnöző kategória, de nem ártana változtatnod ezen. Rám ez nem igen vonatkozik, ha én meglátok egy nálam szebb lányt inkább csak megnézem, tudomásul veszem hogy nincs nálam csúnyább lány és folytatom a megkezdett tevékenységemet. (Na jó ez persze enyhe túlzással, de komolyan sok szép lány van Mo-n)


Ne érdekeljen ennyire, hogy más hogy néz ki. Mindenkinek az van amit a gép dobott és abból kell gazdálkodnia :)


17/L

2013. febr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Férfi vagyok, de válaszolok, ismerem a nőket, van két lány testvérem stb.


Szerintem ez többnyire korfüggő is, gondolom nem huszonéves nő lehetsz, inkább kamaszkorú. Ez egy része.

A másik meg az, hogy fiatalkorban a hormonok működése is felfokozódik és természetesen a másodlagos nemi jellegek (nőknél pl mellnövekedés, hang, külső jegyek) előtérbe kerülnek a kamaszodás során. Sokszor lehet, egyébként mentális oka is annak, ha folyton jobb akarsz lenni másoknál. Ezt a külsőddel próbálod elérni, mert ezzel azonosítod magadat. Attól félsz, hogy a lelkedet ugye mivel nem látják kívülről, így csak a külsődre hagyatkozhatsz és ebbe invesztálsz minden energiát, hogy az tökéletesen legyen. Ez lehet önbizalomhiány következménye is. Egyszer el fogod fogadni azt, hogy mindig van szebb és jobb az embernél, nem az a fontos, hogy másokat legyőzz, hanem az, hogy magaddal elégedett légy. Hogy magaddal harmóniába kerülj. Ez most természetes versengés, a "fajfenntartási viselkedés" miatt. A pasik is a minél csinosabb, kerekebb idomokra buknak sokszor, mert azzal azonosítják a sikeres utódnemzés lehetőségét. Ha már idősebb korban jön ez elő, húszon felül, akkor egyértelmű, hogy valami belső lelki sérülés (kiskori vagy kamaszkori trauma miatt) eredménye, hogy ezzel próbálsz meg kompenzálni.


F25

2013. febr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
sz*r nem vagy,de nem is vagy valami jó
2013. febr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
önbizalom hiányod van( még ha ennek a fordítottjára gondoltál is volna)
2013. febr. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát nem mondom,hogy nincs..

Sajnos. Egyébként mióta élek azóta mindig is megakartam felelni mások elvárásainak.

2013. febr. 10. 23:47
 6/13 anonim ***** válasza:

5

pedig nem kell, velem is ez volt, de évek és rohadt sok befektetett munkával sikerült leküzdenem

2013. febr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Esetleg elmondanád,hogy hogyan sikerült? :)
2013. febr. 10. 23:53
 8/13 anonim ***** válasza:

lehet hülyeségnek hangzik (én is annak gondoltam) de önfejlesztő könyvekkel

pl Sziklaszilárd önbecsülés stb. meg mindig figyeltem magam hogy ne érdekeljen mások véleménye pl: amikor csináltam valamit akkor nem egyből mások reakcióját figyeltem, vagy hogy nevetnek-e a viccemen hanem szimplán lesz@rtam és nem kezdtem el filózni azon hogy mit gondolhatnak rólam.

2013. febr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
amúgy azért nehéz mert teljesen el kell térned a megszokottól, és ki kell magad "szakítani" a biztonságos vegetációtól :))
2013. febr. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hat ez telleg nehez lesz..

Mar csak abbol kiindulva,hogy amikor barki barmi valami rossz megjegyzest tesz,fuz ahoz amit csinalok akkor kb.fel napom azzal tellik el,hogy azon gondolkodok,hogy miert szolt ram..es mar idegesit!

2013. febr. 11. 00:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!